Cholesterol support, 30 denných dávok

 
Novinka Tip Zväčšiť
 

Zdravú hladinu cholesterolu je možné udržiavať tým, že si vhodne upravíte stravu, budete sa hýbať a do svojej dennej rutiny zaradíte výživové doplnky ako Lecitín, Omega-3, Omega-6 a Vitamín E. Tieto vitamíny priaznivo pôsobia na hladinu cholesterolu a nájdete ich práve v tomto produkte. Pohodlné užívanie v 30 denných dávkach. 

Dostupnosť Skladom
€33    
Kód tovaru 10002
Značka Natural, s.r.o., SNV, Slovakia.
Kategória Cholesterol
Záruka 11/2020
 

V tele sú prítomné dva typy cholesterolu - „zlý“ LDL a „dobrý“ HDL. Ak príliš stúpne hladina LDLv krvi, začne sa hromadiť na stenách ciev a hrozí nebezpečenstvo vzniku aterosklerózy. To môže viesť v spojení s vysokým krvným tlakom k infarktu myokardu, alebo k mozgovej mŕtvici.

Dobrou správou je, že zdravú hladinu cholesterolu je možné udržiavať tým, že si vhodne upravíte stravu, budete sa hýbať a do svojej dennej rutiny zaradíte výživové doplnky ako Lecitín, Omega-3, Omega-6 a Vitamín E. Tieto vitamíny priaznivo pôsobia na hladinu cholesterolu a nájdete ich práve v tomto produkte.

Lecitín je hlavnou zložkou žlče a teda pomáha telu s odbúravaním tukov.  Vďaka lecitínu je tiež škodlivý cholesterol premieňaný do rozpustnej formy, teda sa neusádza na stenách ciev. To znamená, že znižuje riziko aterosklerózy (kôrnatenia tepien), infarktu i mŕtvice. Preukázateľne znižuje hladinu škodlivého cholesterolu v krvi, chráni pečeň, tlmí únavu a znižuje bolesti kĺbov.

Existujú len 2 druhy tukov, ktoré sú tzv. esenciálne. To znamená, že si ich ľudský organizmus nedokáže sám vyrobiť a preto ich musíme prijímať stravou. Tieto tuky, alebo lepšie povedané mastné kyseliny, sa nazývajú kyselina linolová (LA) a kyselina alfa-linolénová (ALA). LA patrí do skupiny omega-6 mastných kyselín a ALA medzi omega-3 mastné kyseliny. Tieto tuky sú dôležitou súčasťou bunkových membrán (najmä červených a bielych krviniek a pečeňových buniek), v ktorých ovplyvňujú ich priepustnosť, citlivosť na hormóny a množstvo iných dôležitých procesov. Efektívne napomáhajú pri ochrane buniek pred nánosmi škodlivého cholesterolu. 

Vitamín E pomáha znižovať krvný tlak a podieľa sa na látkovej premene. Cigaretový dym, dusičnany z umelých hnojív a nánosy samotného cholesterolu spôsobujú na stenách tepien jazvy. Tuky sa najprv ukladajú na tieto jazvy a môžu sa rýchlo hromadiť. Práve vitamín E tieto jazvy odstraňuje.

Výživové hodnoty:   V 1 dennej dávke
         /1 sáčok/
   *RVH

Lecitín /Sójový lecitín/
+ želatína, glycerín, voda

       2 x 1200 mg       **

Omega-3 /Rybí olej/
EPA 600 mg
DHA 300 mg
+ Dl-alfa tokoferylacetát, želatína, glycerín, voda

          1200 mg        **

Omega-6 /Púpalka dvojročná/
+ želatína, glycerín, voda

            500 mg        **

Vitamín E 200 IU /D-alfa tokoferol/
+ sójový olej, želatína, glycerín, čistená voda

             200IU

  277,92%

*RVH - Referenčná výživová hodnota
** RVH nie je stanovená

Vyhlásenie alergénov: Tento výrobok obsahuje sóju a ryby. Neobsahuje žiadne ďalšie hlavné potravinové alergény: mlieko, vajce, kôrovce, orechy, pšenice a arašidy. Bezlepkový.

Pokyny: Vezmite 1 balenie denne, alebo podľa pokynov svojho odborného lekára.
Papierovú škatuľu dôkladne uzavrite na chladnom, suchom mieste.
Uchovávajte mimo dosahu detí. Tehotné alebo dojčiace ženy alebo osoby, ktoré užívajú lieky, by sa mali poradiť s odborníkom v oblasti zdravotnej starostlivosti pred použitím tohto alebo akéhokoľvek iného potravinového doplnku.

Podobný produkt

 • Cholin a Inozitol Bitartrate a inositol 125 mg + 125 mg 100 kapsúl 295x275 Kód: 10629
  Cholín + Inozitol, 100 kapsúl
  Skladom

  Cholín je esenciálnou látkou potrebnou na matabolizus tukov. Je tiež stavebnou zložkou potrebnou na tvrorbu acetylcholínu, neurotransmitera, ktorý zohráva úlohu pri kognitívnych funkciách. 
  Inozitol je esenciálnou látkou pre zabezpečenie optimálneho prenosu nervových vzruchov a populárnou alternatívou pre podporu mentálneho a emocionálneho zdravia.

  €15
 • Vitamín E 400 IU prírodný, 100 kapsúl Kód: 99999
  Vitamín E 400 IU prírodný, 100 kapsúl
  Skladom

  Vitamín E je prírodný antioxidant chrániaci bunky pred stárnutím a voľnými radikálmi. 

  €19,90

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.