Chróm - pikolát - 200 mcg - 100 kapsúl

Kód: 2739
Značka: NATURAL
€10,90
Skladom

Chróm môžeme pokojne nazvať esenciálnym stopovým prvkom, ktorý podporuje vstrebávanie cukru, vďaka čomu pomáha k udržaniu jeho optimálnej hladiny v krvi. V celkovom meradle je nevyhnutný pre metabolizmus sacharidov, bielkovín a tukov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Chróm môžeme pokojne nazvať esenciálnym stopovým prvkom, ktorý podporuje vstrebávanie cukru, vďaka čomu pomáha k udržaniu jeho optimálnej hladiny v krvi. V celkovom meradle je nevyhnutný pre metabolizmus sacharidov, bielkovín a tukov. Napomáha inzulínu fungovať účinnejšie a prispieva aj k schopnosti nášho tela odstrániť z krvi škodlivý nadbytok cholesterolu.

Zaujímavosťou je, že táto minerálna látka, ktorá sa v ľudskom organizme nachádza v objeme 5 až 10 mg, vplýva aj na mlsné jazýčky, keďže zmierňuje chuť na sladké.


Čo Vám teda prinesie?

- prispieva k podpore metabolizmu glukózy,

- prispieva k potláčaniu pocit hladu a chuti na sladké,

- napomáha ochraňovať organizmus pred únavou,

- prispieva k regulácii metabolizmu cholesterolu,

- napomáha redukovať vysoký krvný tlak, nadváhu a telesnú hmotnosť,

- prispieva k udržaniu optimálneho krvného tlaku,

- napomáha zmierňovať bolesti hlavy,

- zohráva dôležitú úlohu pri stabilizácii hladiny cukru v krvi,

- prispieva k podpore svalotvorby a k optimálnej využiteľnosti tukov na tvorbu energie,

- prispieva k účinnej prevencii proti predčasnému starnutiu buniek.

Modernými spôsobmi spracovania potravín dochádza ku stratám chrómu, hlavne pri rafinovaní cukru a múky. Uhličitan vápenatý a antacídy znižujú vstrebávanie chrómu. Využiteľnosť chrómu z potravín je veľmi nízka, pohybuje sa od 1 do 3%, zbytok sa vylúči obličkami. Vstrebávanie chrómu zvyšuje niacín a aminokyseliny - glycín, kyselina glutamová a cysteín.

V prípade nedostatku chrómu v ľudskom organizme ide o zriedkavý stav. Pokiaľ sa však u niekoho vyskytne, môže sa prejaviť bolesťou hlavy, únavou, depresiou či podráždenosťou. Medzi ďalšie príznaky jeho nízkej hladiny v tele patrí nevyrovnaný metabolizmus aminokyselín, zvýšený hlad, chuť na sladké, priberanie, spomalenie rastu alebo vysoký obsah cukru v krvi, ktorý môže viesť až k ochoreniu diabetes.

Ochorenia, ku ktorým môže dochádzať z nedostatku chrómu:

- diabetes (cukrovka).


Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa §13 ods. 4 písm. g) zákona č. 355/2007 Z.z. súhlasí s umiestnením tohto výživového doplnku na trh v Slovenskej republike. Číslo rozhodnutia: OHVBPKV/8017/2017/Ht.

Výživové hodnoty  v 1 kapsule %RVH*
Chromium (chróm pikolát) 200 mcg 500 %

*RVH - referenčná výživová hodnota

Zloženie: Chróm, mikrokryštalická celulóza, kapsula vyrobená zo želatiny a vody.*RVH- referenčná výživová hodnota

Dávkovanie: Užívajte jednu kapsulu denne spolu s jedlom.

Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

Forma výživového doplnku: kaspule

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: