Vitamín A&D 10000/400 IU, 100 tabliet

Kód: 60/TAB3
Značka: NATURAL
€9,10
Skladom

Kombinácia vitamínu A (retinol) a vitamínu D (cholecalciferol) v jednej tablete v optimálnom pomere. Vitamín A je potrebný pre normálny rast a vývoj tela, obzvlášť pre zdravé kosti, zuby a dobrý zrak. Chráni sliznice pred infekciami. Vitamín D podporuje vstrebávanie vápnika, čo je základom pre zdravý vývoj zubov a kostí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín A je vitamín rozpustný v tukoch, ktorý si organizmus môže uchovávať. Tento prípravok obsahuje retinol, formu vitamínu A, ktorá sa nachádza výlučne v potravinách živočísneho pôvodu. Vitamín A je potrebný pre dobrý vývin kostí a zubov, chráni sliznice a udržuje zdravie pokožky. Zohráva dôležitú úlohu pri látkovej premene železa a pri tvorbe progesterónu, hormónu, ktorý chráni plod počas tehotenstva. Vitamín A spomaľuje rozvoj srdcových chorôb a podporuje správne fungovanie imunitného systému. Vitamín A priaznivo ovplyvňuje zrakové schopnosti a pomáha zmenšiť očnú únavu, je vhodný pre ľudí pracujúcich na PC a inak namáhajúcich oči a ochraňuje organizmus pred negatívnymi vplyvmi vonkajšieho prostredia.

Vitamín D pomáha udržiavať primerané hladiny vápnika a fosforu v krvi. Zvyšuje obranyschopnosť organizmu a pomáha vylučovať z tela toxíny. Pôsobí preventívne proti osteoporóze, rakovine hrubého čreva, prsníka a prostaty a lieči zápal kĺbov. Je nevyhnutný pre správne fungovanie štítnej žľazy.

Výživové hodnoty:                  v 1 tablete     % ODD

 Vitamín A (Retinol)  3 000 mcg  375 %
 Vitamín D (Cholecalciferol)  10 mcg  200 %

 

Obsah balenia: 100 tabliet
Hmotnosť: 70 g

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa §13 ods. 4 písm. g) zákona č. 355/2007 Z.z. súhlasí s umiestnením tohto výživového doplnku na trh v Slovenskej republike. 
OHVBPKV/2327/2013/Ht

                                                                                            

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny
Záruka: 18 mes. od dátumu výroby

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: