YUZU Zdravý Yuzu Tea Zázvor 500 g

Kód: 9513
€9,19
Skladom

Yuzu Tea je tradičný kórejsky nápoj vyrobený z citrusov Yuzu, zázvoru a medu s vysokým obsahom vitamínu C a antioxidantov. Zdravý Yuzu Tea si môžete vychutnať ako horúci nápoj, ako osviežujúcu limonádu, dať si ho s obľúbenými toustami či lievancami alebo si z neho pripraviť skvelú marinádu na grilovanie. Čítajte ďalej v detailnom popise produktu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Yuzu Tea je tradičný kórejsky nápoj vyrobený z citrusov Yuzu, zázvoru a medu s vysokým obsahom vitamínu C a antioxidantov.

Plod Yuzu je malý guľatý citrus so silnou nerovnou kôrou a veľkým obsahom kôstok. Jeho chuť je pikantná, kyslá a horko-sladká – ako citrón, grapefruit a mandarínka v jednom. Podľa tradičnej ázijskej receptúry, starej viac ako tisíc rokov, sa spracúva konzerváciou v mede a cukre. Takto spracovaný citrus si zachováva vysoký obsah prírodného vitamínu C a antioxidantov.

Obsah vitamínu C v citrusoch Yuzu je 3-krát vyšší ako v bežných citrónoch. Práve vysoký obsah vitamínu C a antioxidantov pomáha zvyšovať bunkovú imunitu a znižovať oxidačný stres.

Zdravý Yuzu Tea si môžete vychutnať ako horúci nápoj, ako osviežujúcu limonádu, dať si ho s obľúbenými toustami či lievancami alebo si z neho pripraviť skvelú marinádu na grilovanie. Tiež ho môžete použiť pri príprave miešaných alkoholických či nealkoholických nápojov alebo z neho upiecť múčnik. Je to len na Vás.

Podmanivá exotická chuť a vôňa Yuzu Tea Vám jednoducho dodá šťavu a vykúzli úsmev na perách.

Na prípravu 250 ml horúceho nápoja použite 1 lyžičku (cca 35 g) Zdravého Yuzu Tea, stačí len zaliať horúcou vodou. Na prípravu limonády rozmiešajte 1 lyžicu v menšom množstve vody, pridajte ľad a dolejte studenou vodou do 250-300 ml.

Jedna šálka alebo pohár Zdravého Yuzu Tea dodá telu 173 % odporúčanej dennej dávky vitamínu C a veľkú porciu antioxidantov.

 

Čo sú Yuzu citrusy?

- Yuzu (Citrus junos) je druh citrusového ovocia známeho tiež ako Yuja, Yuza či Yóuzi

- Prvé zmienky o prospešných účinkoch na ľudské zdravie pochádzajú z Číny a sú staré viac ako 1000 rokov

- Citrusy Yuzu nájdeme, kvôli špecifickým nárokom na pestovanie, jedine v Číne, v Japonsku a Južnej Kórei, odkiaľ pochádza aj náš Zdravý Yuzu Tea

- Yuzu vyzerá ako malý žltý grapefruit, ale s hrubšou a nerovnou šupkou

- Jeho chuť je pikantná, kyslá a horko-sladká – ako citrón, mandarínka a grapefruit v jednom

- Zrelé plody obsahujú priemerne 3-krát viac vitamínu C ako „bežné“ citróny

- Sú bohatým zdrojom prírodných antioxidantov

 

Zloženie

- Plody citrusov Yuzu 18 %

- Zázvor 20 %

- Med 5 %

- Vitamín C 395 mg/100g (1 šálka = 173% ODD vitamínu C)

 

 

 

Prečo Yuzu?

- Skvelá chuť

- Posilnenie imunity

- Vôňa, ktorá Vám vykúzli úsmev na perách

- Jednoducho zážitok – okúzlený exotickou vôňou citrusov si skvele pochutnáte a ešte aj urobíte niečo pre svoje zdravie

Prehlásenie: spoločnosť vitaminyprezdravie, s.r.o. nezodpovedá za správnosť informácií uvedených v popise produktu ani za odporúčania uvedené výrobcom. Všetky materiály (fotografie, texty , zloženie produktu, zdravotné tvrdenia) sú dodávané výrobcom, prípadne distribútorom produktu, ktorý zodpovedá za ich výslednú podobu.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Yuzu Tea
Záruka: 18 mes. od dátumu výroby

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: