27 DRUHOV KOLAGÉNU A ICH FUNKCIE

Verili by ste, že existuje až 27 rôznych typov kolagénu? O mnohých sa toho ešte veľa nevie a stále prebieha výskum, aby sme o ich výskyte a účinkoch získali viac informácií, ktoré by mohli pomáhať s rôznymi zdravotnými problémami. Týchto 27 rozdielnych typov kolagénov sa označuje I – XXVII. Najdôležitejšie a najznámejšie sú kolagény typu I až V.

Najrozšírenejší je typ I, tvorí 90 % kolagénu v organizmoch. Je prítomný v pokožke, šľachách, kostiach a zuboch. Typ II sa vyskytuje v chrupavkách. Typ III je kolagén embryonálneho vývoja, neskôr je nahradený typom I.

Dizajn bez názvu (49)

Typ I: Koža, kosti, zuby

Kolagén typu I je v našom tele v najväčšom množstve. Nachádza sa v našej koži, kostiach, zuboch, šľachách a očiach. Tento typ kolagénu zlepšuje celkový výzor pokožky, omladzuje ju, zjemňuje hĺbku vrások, redukuje ich množstvo a vracia pokožke pružnosť. Taktiež napomáha ku spevneniu a kvalite vlasov a nechtov. Keďže jeho prirodzená tvorba v tele rokmi klesá, je ideálne ho do tela dopĺňať rôznymi výživovými doplnkami s obsahom kolagénu.

Typ II: Kĺby, miecha, chrupavky

Kolagén typu II sa v tele nachádza napríklad v kĺboch, mieche a chrupavkách. Prirodzená tvorba kolagénu v tele vekom klesá a preto môžu začať trpieť napríklad kĺby. Ak máte taktiež problémy s kĺbami ako bolesť alebo zníženú pohyblivosť, odporúčame Vám vyskúšať doplnky výživy s obsahom kolagénu.

Typ III: Svaly, črevá, cievy

Tento typ kolagénu sa nachádza vo veľkom množstve v svaloch, črevách, cievach a dokonca aj v maternici. Je veľmi dôležité ho do tela dopĺňať kvôli celkovému zdraviu organizmu, kvôli širokému výskytu v tele je dôležité dbať na jeho dostatočné množstvo. Pomôcť môže najmä ľuďom s tráviacimi a žalúdočnými problémami.

524-1_ad-kolagen-na-krasu-sk-web 530-1_ad-kolagen-na-klby-sk-clean-web
Kolagén na krásu
Kúpiť
Kolagén na kĺby
Kúpiť