Vitamín C ako podpora liečby pacientov s koronavírusom v New Yorku

Lekári v New Yorku začali pacientom nakazeným koronavírusom podávať vnútrožilne dávky vitamínu C. Uviedol to lekár Andrew Weber zo spoločnosti Northwell Health, najväčšieho prevádzkovateľa zdravotnej starostlivosti v New Yorku v rozhovore pre denník New York Times. 

vitamin-c-a-koronavirus


Podľa slov Webera, ktorý je pneumologickým špecialistom, podávajú pacientom na jednotke intenzívnej starostlivosti dávku 1500 miligramov vitamínu C. Dávky sa takto opakujú tri až štyri krát denne. Každá takáto dávka je pritom zakaždým až 16 krát vyššia ako doporučená denná dávka vitamínu C pre dospelého človeka.

Tento postup lekári založili na experimentálnych liečbach koronavírusu v Číne, kde prebehla klinická štúdia účinnosti podávania vitamínu C pacientom nakazeným koronavírusom.

„Pacienti, ktorým byl vitamín C podávaný, na tom boli lepšie než ostatní. Obrovsky to pomáhá, ale moc sa o tom nehovorí, pretože obyčajný vitamín C neznie tak zaujímavo,” uviedol Weber.

Prejsť na produkty: Vitamín C

FB reklama - rozmery 1080x1080px (7)

Vitamín C je proti koronavírusu hojne využívaný, záleží však na podávanom množstve, ktoré určuje lekár,” povedal Jason Molinet, hovorca spoločnosti Northwell Health, ktorá v New Yorku prevádzkuje 23 nemocníc, kde sa lieči zhruba 700 pacientov nakazených novým koronavírusom. Koľkým z nich je podávaný v rámci liečby vitamín C, to hovorca neupresnil.

V štáte New York bolo zatiaľ potvrdených takmer 26 000 prípadov nákazy, z čoho až 15 000 prípadov je práve v najľudnatejšom meste Spojených štátov Amerických. 


Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/v-new-yorku-pacientum-s-koronavirem-podavaji-vysoke-davky-vitaminu-c-40317976

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.