VITAMÍN C AKO PODPORA LIEČBY PACIENTOV S KORONAVÍRUSOM V NEW YORKU

Lekári v New Yorku začali pacientom nakazeným koronavírusom podávať vnútrožilne dávky vitamínu C. Uviedol to lekár Andrew Weber zo spoločnosti Northwell Health, najväčšieho prevádzkovateľa zdravotnej starostlivosti v New Yorku v rozhovore pre denník New York Times. 

vitamin-c-a-koronavirus


Podľa slov Webera, ktorý je pneumologickým špecialistom, podávajú pacientom na jednotke intenzívnej starostlivosti dávku 1500 miligramov vitamínu C. Dávky sa takto opakujú tri- až štyri-krát denne. Každá takáto dávka je pritom zakaždým až 16-krát vyššia ako doporučená denná dávka vitamínu C pre dospelého človeka.

Tento postup lekári založili na experimentálnych liečbach koronavírusu v Číne, kde prebehla klinická štúdia účinnosti podávania vitamínu C pacientom nakazeným koronavírusom.

„Pacienti, ktorým byl vitamín C podávaný, na tom boli lepšie než ostatní. Obrovsky to pomáha, ale veľmi sa o tom nehovorí, pretože obyčajný vitamín C neznie tak zaujímavo,” uviedol Weber.

Prejsť na produkty: Vitamín C

FB reklama - rozmery 1080x1080px (7)

Vitamín C je proti koronavírusu hojne využívaný, záleží však na podávanom množstve, ktoré určuje lekár,” povedal Jason Molinet, hovorca spoločnosti Northwell Health, ktorá v New Yorku prevádzkuje 23 nemocníc, kde sa lieči zhruba 700 pacientov nakazených novým koronavírusom. Koľkým z nich je podávaný v rámci liečby vitamín C, to hovorca neupresnil.

V štáte New York bolo zatiaľ potvrdených takmer 26 000 prípadov nákazy, z čoho až 15 000 prípadov je práve v najľudnatejšom meste Spojených štátov amerických. 


Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/v-new-yorku-pacientum-s-koronavirem-podavaji-vysoke-davky-vitaminu-c-40317976