Selén

Selén je prvok, ktorý má pre ľudský organizmus značný význam. Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k udržaniu zdravých vlasov a nechtov, normalizuje imunitný systém, prispieva k normálnej činnosti štítnej žľazy. Pri nedostatku selénu sa vyskytuje vyčerpanie, svalová slabosť, únava, poruchy rastu, vysoká hladina cholesterolu, infekcie, poruchy pečene a prejavy neplodnosti, infarkty, rakovina, zápaly a kožné choroby. V priebehu tehotnosti jeho nedostatok zvyšuje riziko vrodených vád, najmä srdcových.

BIOCHEMICKÁ FUNKCIA:
- Posilňuje imunitný systém.
- Chráni organizmus proti slnečnému žiareniu, vírusovým a bakteriálnym infekciám.
- Má protirakovinové účinky.
- Zlepšuje funkciu buniek pečene, svalov a týmusu.

VÝSKYT V POTRAVE:
V pivovarníckom droždí, brokolici, mliečnych výrobkoch, rybách, cesnaku, cibuli, morských riasach, morských živočíchoch, hnedej ryži, zelenine, kuchynskom korení, semenách, orechoch, prasličke, pŕhľave, hlohu, šípke.

 

Najpredávanejšie

19
20 11920
Značky
  • Selén Kód: 10558
    Selén, 200 mcg, 100 kapsúl
    Objednané

    Selén je nepostrádateľný pre telo ako antioxidant (chemická látka, ktorej prítomnosť v tele brzdí proces starnutia). Bez selénu by ľudský organizmus nerástol a nerozmnožoval sa, pečeň by neplnila svoju funkciu a netvorili by sa ani dôležité hormóny.Selén v prípravku je vo forme L- selenometionínu, ktorú je telo schopné zužitkovať. Absorbuje a včleňuje sa do zložiek tela lepšie ako akákoľvek iná forma selénu. Jeho vynikajúca biologická dostupnosť bola preukázaná v niekoľkých štúdiách: hodnoty selénu v červených krvinkách sa u osôb užívajúcich selenomethionín zvýšil za 16 týždňov o 100%. K takémuto nárastu nedošlo pri užívaní selenanu ani seleničitanu.

    €19,95

Stránka 1 z 1 - 1 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.