Ako posilniť imunitu detí

Detský organizmus je náchylnejší na rôzne ochorenia, keďže “pamäť” ich imunitného systému je zatiaľ veľmi mladá. Dostupnosť očkovaní zmiernila hrozby rôznych ochorení, ktoré v minulosti deti závažne ohrozovali. Stále však existujú ochorenia, ktorými sa deti môžu nakaziť. A práve to nás privádza k dôležitosti silnej imunity. Ako udržať čo najlepšiu imunitu Vašich detí a predísť tak čo najväčšiemu počtu ochorení počas roka?

1. Spánok

Okrem dostatočnej dĺžky spánku je treba dohliadnuť aj na jeho kvalitu. Zvýšiť sa dá napríklad tým, že hodinu pred spánkom sa deti budú venovať inej aktivite ako telefónu, videohre či iným obrazovkám.

2. Strava

Zdravie nášho trávenia má taktiež zásadný vplyv na našu imunitu. Základom by mala byť zelenina a ovocie, rovnako ako celozrnné obilniny, zdroje bielkovín a zdravých tukov. Je treba dbať aj na to, aby bol celkový jedálniček pestrý a správne vyvážený.

3. Výživové doplnky

Dôležitosť stravy je najmä v získavaní dostatočného množstva potrebných živín, vrátane vitamínov a minerálov. Pre udržanie silnej imunity je veľmi dôležitý vitamín D. Jeho nedostatok výrazne zvyšuje našu náchylnosť na prechladnutie.

Ďalším dôležitým vitamínom je vitamín C. Ten by sme mali užívať pravidelne, keďže pomáha pri ochoreniach vírusového, infekčného i bakteriálneho pôvodu. Vysoké množstvo vitamínu C nájdeme napríklad v šípkach, jahodách, zelenej paprike, kôpri či hlávkovej kapuste.  

Nie vždy ich však zo stravy získavame dostatok. V takom prípade nám môžu pomôcť aj doplnky výživy. Odporúčame vitamín C JUNIOR od značky Adelle Davis, ktorý je vhodný pre deti od 3 rokov. Pre ľahšie užívanie je naviac ochutený stéviou a prírodnou ovocnou arómou.

Lipozomálny vitamín C JUNIOR
Kúpiť
Darčekový balíček IMUNITA
Kúpiť

 

4. Pohyb 

Imunitu detí podporuje aj pravidelná dávka pohybu. Nemusí to byť vôbec časovo či finančne náročné. Pohybom je predsa aj prechádzka či hra na ihrisku. Dôležité je nájsť spôsob pohybu, ktorý viete zakomponovať do každodenného života Vás i Vášho dieťaťa, ideálne aspoň na 30 až 60 minút denne.

5. Menej stresu

Ak chcete zvýšiť obranyschopnosť organizmu, musíte sa zamerať aj na zdravie psychiky. Najnovšie vedecké objavy preukazujú, že naša psychika a imunita spolu jednoznačne súvisia. I keď stresové obdobia niekedy prežívame všetci, je dôležité byť vnímavý a viesť deti k zdieľaniu ich pocitov.

6. Hygiena

Všetci poznáme dôležitosť umývania rúk. Avšak všetkého veľa škodí a môže tomu tak byť aj pri hygiene. Nie je preto dobré, aby sa deti nikdy nestretávali s prostredím, v ktorom sa môžu vyskytovať nečistoty.