IMUNITA, KORONAVÍRUS A VITAMÍN C, AKO SPOLU SÚVISIA?

Ochorenie Covid-19 spôsobené novým koronavírusom SARS-CoV-2 je momentálne spomínané neustále. Z každej strany sa na nás valia nové opatrenia a nariadenia. Je to úplne pochopiteľné, toto ochorenie môže byť smrteľné aj pre zdravých mladých ľudí.

Covid-19 zmenil celý svet a taktiež aj náš každodenný život, obmedzilo sa cestovanie, zmenilo sa aj trávenie voľného času a rúška, ktoré nikto doposiaľ nenosil, sa zrazu stali súčasťou nášho každodenného života. 

Chráňte preto seba aj ostatných, používajte rúška, dodržiavajte odporúčaný odstup od druhých a umývajte si často ruky. Túto situáciu prekonáme iba individuálnou zodpovednosťou a dodržiavaním pravidiel a nariadení.

clanokvitami

Čo je to imunita?

Imunita je schopnosť organizmu odolať a bojovať proti chorobe, ktorá telo napáda a zaisťuje jeho celkovú obranu. Taktiež ste už mohli počuť názvy ako obranyschopnosť. Najdôležitejšou súčasťou imunitného systému je lymfatická sústava, v ktorej sa nachádza tekutina lymfa

Zjednodušene povedané lymfatické uzliny, ktoré sú taktiež súčasťou lymfatickej sústavy, slúžia ako filter. Imunita nás má jednoducho chrániť pred chorobami, a to akú silnú imunitu máme, môže byť určené genetickou predispozíciou alebo inými biologickými alebo vonkajšími faktormi.

Ako si posilniť imunitu?

Začať môžete jednoducho, bude to znieť ako klišé, ale pohyb, zdravá strava a kvalitný spánok vám môžu do života priniesť mnoho benefitov. Tieto faktory majú vplyv na celý organizmus. Rozoberme si napríklad spánok.

Spánok je veľmi dôležitý, pretože nášmu telu umožňuje regenerovať a nabrať silu a energiu. Ak telo nemá dostatočný čas na regeneráciu, má to dopad na celé telo, oslabuje to teda aj imunitu. A preto vám odporúčame dopriať si ideálne 8 hodín spánku denne.

Ďalší dôležitý faktor je vyvážená zdravá strava plná vitamínov. Ak sa vám však nedarí prijímať všetky vitamíny v strave, vyskúšajte doplnky stravy a sledujte celkové skvalitnenie svojho života.

clanokvitami (1)

Ochráni ma vitamín C pred Covid-19?

S príchodom jari a zimy mnoho ľudí siaha po vitamíne C. Jeho užívaním si môžeme posilniť imunitu, a tak celkovú obranyschopnosť tela pred chorobami. a taktiež novým koronavírusom, ktorý na nás číha z každej strany. Vitamín C zastáva v organizme veľmi dôležitú úlohu pri mnohých látkových premenách, ako napríklad tvorba kolagénu alebo energie. 

Prispieva taktiež k správnej funkcii ciev, nervového systému, psychiky, pokožky a ústnej dutiny. Vzhľadom na mnohé benefity, ktoré vitamín C prináša ľudskému organizmu, ho odporúčame brať po celý rok ako prevenciu voči chorobám. Vitamín C nám okrem ochrany pred chorobami prináša aj benefit ľahšieho priebehu a potlačeniu príznakov Covid-19.

 

AD_C_lipo_200ml_Sk_source_shadow AD_C_prask_500g_Sk_source_shadow AD_Zn_lipo_200ml_Sk_source_shadow
Lipozomálny vitamín C
Kúpiť
Práškový vitamín C
Kúpiť
Lipozomálny zinok s vitamínom C
Kúpiť