VIETE AKO SI VYHLADIŤ VRÁSKY KOLAGÉNOM?

V našom predošlom článku Čo je to kolagén, ste sa už mohli dozvedieť, že kolagén sa podieľa na mnohých procesoch v tele. Či už hovoríme o kvalite kĺbov a kostí alebo o kvalite pokožky. Taktiež sme v predošlých článkoch spomínali aj fakt, že vekom klesá prirodzená tvorba kolagénu v tele.

Tým sa dostávame k vplyvu kolagénu na starnutie pokožky a tvorbe vrások. Vrásky sú úplne prirodzené a neohrozujú nijako zdravie, je to len kozmetický detail. Ak sa však chcete dozvedieť ako sa dá vzhľad vrások zjemniť a ich množstvo redukovať a vytvoriť si tak mladší vzhľad, čítajte ďalej.

Dizajn bez názvu (50)

Ako sa omladiť

Nedávna štúdia z roku 2014 zistila, že po 8 týždňovom užívaní kolagénového výživového doplnku sa vzhľadom vrások u žien zjemnil. Pokus bol vykonaný na dvoch skupinách žien, jednej skupine boli podávané tieto výživové doplnky a druhej nie.

Po meraní zistili, že vrásky neboli až také hlboké, ich množstvo ubudlo a pokožka mala celkovo mladší a pevnejší vzhľad. Meranie zopakovali aj po ďalších 4 týždňoch počas, ktorých už ženy neužívali tieto výživové doplnky a vrásky boli stále menej viditeľné. Kolagén udržiava pevnú a pružnú nielen kožu, ale aj kĺby, preto sa odporúča ho do tela dopĺňať nielen ženám kvôli vráskam, ale všetkým kvôli celkovému zdraviu.

524-1_ad-kolagen-na-krasu-sk-web 530-1_ad-kolagen-na-klby-sk-clean-web
Kolagén na krásu
Kúpiť
Kolagén na kĺby
Kúpiť