ČO JE TO KOENZÝM Q10?

Ak pociťujete pravidelnú únavu, ktorú ste doteraz nezažili alebo pociťujete výrazné oslabenie imunitného systému a jeho následkom môže byť častejšia chorobnosť a náchylnosť na choroby. Kvalita a sila imunitného systému je nám z časti daná aj genetickým materiálom od rodičov. Avšak správnou životosprávou sa dá kvalita imunitného systému tela zlepšiť.

Koenzým alebo vitamín Q10 je často látka, nad ktorou sa mnoho ľudí ani nezamýšla. Väčšina ľudí ani netuší, že ho telo potrebuje a to najmä z toho dôvodu, že jeho deficit sa v tele prejavuje až okolo 40.roku života.

co je to koenzym-clanok

Čo koenzým Q10 v tele ovplyvňuje

Je všeobecne známe, že vekom strácame energiu na bežné úkony a tak i celkovú vitalitu a chuť do života. Avšak tento aspekt starnutia dokážeme veľmi jednoducho ovplyvniť dopĺňaním koenzýmu Q10 do tela. Prebudí celé naše telo a možno objavíte novú chuť do života a aktivít, o ktorých ste už ani nesnívali. Ak trpíte únavou, srdcovou slabosťou alebo aj výpadkami pamäte, dôvodom môže byť práve nedostatok koenzýmu Q10. Koenzým Q10 nám dokáže zlepšiť výkon srdca, spomaliť celkové starnutie a dodávať energiu, po ktorej všetci tak túžia!

Tvorba koenzýmu Q10 v mladosti

Koenzým Q10 sa nám v mladosti sám tvorí v tele a tak ho máme stále dostatok. Sme vďaka nemu vitálni a plní chuti do života. Nachádza sa v mitochondriách, ktoré sú také malé továrne na energiu. No v 30.roku života jeho tvorba v tele začína pomaly klesať. Okolo 40.roku života jeho tvorba klesla už o 30% a práve vtedy začínajú mnohí ľudia pociťovať úbytok energie a vitality. Máme menej energie a sily robiť veci, ktoré nám predtým nerobili problémy, spomaľuje sa rýchlosť regenerácie aj záťaž zvládame ťažšie. 

co je to koenzym-clanok (1)

Klesanie koenzýmu Q10 môže urýchliť napríklad aj fajčenie, stres a celková zlá životospráva a zanedbávanie svojho zdravia.