VIETE AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNY KOLAGÉN?

Vekom klesá prirodzená produkcia kolagénu v tele. A najmä preto sa mnoho ľudí uchyľuje ku konzumácii výživových doplnkov s obsahom kolagénu. Má totižto mnohé benefity, nielen pre krásu a vzhľad a pre zdravie. Viac o benefitoch kolagénu si môžete prečítať v tomto článku. Výživové doplnky naberajú na popularite, ak máte aj vy záujem o užívanie týchto doplnkov tak čítajte ďalej aby ste si vedeli vybrať ten správny typ pre Vás.

Dizajn bez názvu (59)

Dôležité faktory pri výbere kolagénu

  • Kolagén v bioaktívnej hydrolyzovanej forme

Na obale kolagénu vždy hľadajte slová bioaktívny alebo hydrolyzovaný. Jedným z najdôležitejších krokov pri výbere toho správneho kolagénu je zvoliť bioaktívny teda živý kolagén. Kolagén pozostáva z troch prepletených reťazcov, pri výrobe kolagénového výživového doplnku je dôležité túto štruktúru zachovať. Ten najkvalitnejší kolagén sa vyrába takzvanou hydrolýzou. Je to proces, pri ktorom sa štruktúra kolagénu delí vodou na menšie časti, ktoré vie naše telo lepšie spracovať a tak je pre organizmus účinnejší.

  • Kvalitný kolagén nemá obsahovať zbytočné prísady

Pri nákupe kolagénu si vždy podrobne naštudujte jeho zloženie. Zloženie by nemalo byť dlhé pretože najúčinnejšie kolagény sú tie najčistejšie. Nemal by obsahovať žiadne farbivá ani príchute. Obyčajný práškový kolagén by mal byť bez arómy a bez chuti.

  • Dávkovanie

Horná hranica kolagénu, ktorú by ste mali telu dopĺňať vo forme výživového doplnku je 3000 miligramov. Ideálna dávka začína na 2500 miligramoch. Hornú dávku nemusíte prekračovať, pretože aj to je dostatočné množstvo nato, aby sa u Vás prejavili účinky kolagénu. Avšak dávka pod 1000 miligramov je takpovediac zbytočná, pretože je príliš malá nato, aby priniesla akékoľvek benefity.

  • Je lepší živočíšny alebo morský kolagén?

Ak nemáte špeciále preferencie pri výbere kolagénu, tak je v podstate jedno aký si vyberiete, kolagén je stále kolagénom. Avšak je tu pár detailov, ktoré by mohli Vaše rozhodnutie ovplyvniť. Niekoľko štúdií preukázalo, že morský kolagén (rybací) sa vyznačuje, mimo iného, lepšou vstrebateľnosťou než bravčový alebo hovädzí. Kolagén tak začne účinkovať skôr a je pre naše telo lepšie stráviteľný.

524-1_ad-kolagen-na-krasu-sk-web 530-1_ad-kolagen-na-klby-sk-clean-web
Kolagén na krásu
Kúpiť
Kolagén na kĺby
Kúpiť