Zabudnite na ocot. Vitamín C (kyselina L-askorbova) vyčistí Vašu práčku stokrát lepšie behom pár minút!

Bez automatickej práčky si modernú domácnosť už ani nevieme predstaviť. Po jej kúpe si prirodzene želáme, aby nám vydržala čo najdlhšie. Spoľahnúť sa na to však môžeme len v prípade, ak sa o ňu budeme pravidelne starať. Viete však, ako predĺžiť jej životnosť? Táto rada nad zlato mi šetrí čas a peniaze už niekoľko rokov.


Rada, ktorá sa ku mne pred rokmi dostala a ja ju s veľkou radosťou šírim do sveta, je na nezaplatenie. Určite ste už počuli o vitamíne C, ale skúšali ste ho použiť na čistenie práčky? Odstráni pleseň, zápach či vodný kameň. 

Budete potrebovať iba 100-200 g práškového vitamínu C, ktorý nasypete do dávkovača na prací prostriedok a spustíte program prania na 60 stupňov. Takto odstránite usadeniny vodného kameňa a vyčistíte bubon či ohrievacie teleso tým najjednoduchším spôsobom. Dávkovač môžete umyť pomocou hubky alebo kefky, ktorú namočíte do čistej vody a spolu s práškovým vitamínom C vyčistíte. Na záver ho stačí len opláchnuť

Na čistenie gumového tesnenia stačí zmiešať pol litra vody s 1 polievkovou lyžicou práškového vitamínu C. Pomocou handričky tesnenie dôkladne umyjete zvonku aj znútra.

Skúste a určite neoľutujete! Vaša práčka bude oveľa čistejšia a bude fungovať dlhé roky.

 

Vitamín C do práčky len za 9,79 €