Vitamíny pre zdravie na jeseň: Posilnenie imunity a energie

Jeseň je obdobím, kedy naše telo potrebuje špeciálnu starostlivosť, aby si udržalo optimálne zdravie a energiu. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je prostredníctvom vhodného príjmu vitamínov. Tu je prehľad niektorých dôležitých vitamínov pre zdravie počas jesene:

1. Vitamín C:

Jeseň prináša sezónu chrípkových a prechladových ochorení, a vitamín C môže byť vaším spojencom v boji proti nim. Tento vitamín posilňuje imunitný systém a chráni telo pred infekciami.

Lipozomálny vitamín C, 200 ml
Kúpiť
Lipozomálny vitamín C JUNIOR
Kúpiť


2. Vitamín D:

So skracujúcimi sa dennými hodinami nám môže vitamín D chýbať, pretože slnečné svetlo je hlavným zdrojom tohto vitamínu. Zvážte príjem doplnkov alebo stravu bohatú na vitamín D, ako je losos alebo mliečne výrobky.

 

Lipozomálny vitamín D3, 200ml
Kúpiť
Vitamín D3, 60 kapsúl
Kúpiť


3. Vitamín A:

Podporuje zdravie očí a pokožky. Vitamín A zahrňte do svojej stravy potravinami ako sú mrkva, sladké zemiaky a špenát.

Betakarotén 25.000 IU, 60 kapsúl
Kúpiť
Vitamín A+D3 (10.000+400 IU)
Kúpiť


4. Vitamín E:

Antioxidanty vo vitamíne E chránia bunky pred poškodením a môžu pomôcť udržať pokožku zdravú počas suchého jesenného počasia.

Vitamín E 400 IU prírodný, 400 kapsúl
Kúpiť
 


5. Vitamín B:

Skupina vitamínov B, vrátane B6 a B12, podporuje energetický metabolizmus a duševné zdravie. Získate ich z celozrnných výrobkov, mäsa a mliečnych výrobkov.

Lipozomálny B-komplex Forte
Kúpiť
Vitamín B1 100 mg, 60 kapsúl
Kúpiť


6. Vitamín K:

Vitamín K je dôležitý pre zrážanie krvi a zdravie kostí. Zelené listové zeleniny, ako je špenát, obsahujú túto dôležitú živinu.

Vitamín K2 (MK-7), 100 mcg
Kúpiť
Lipozomálny vitamín D3+K2, 200ml
Kúpiť

 

Aby ste si udržali optimálne zdravie na jeseň, mali by ste sa pokúsiť o vyváženú stravu s týmito vitamínmi, pri čom je dôležité myslieť aj na príjem cez doplnky, ak je to potrebné. Spolu s tým sa nezabudnite obliekať sezónne, aby ste odolali zmene počasia, a udržiavajte si aktívny životný štýl, aby ste sa cítili energickí aj počas jesene.