KOLAGÉN A JEHO PRÍNOS PRE KRÁSU

Kolagén je najpočetnejšie zastúpenou bielkovinou v tele, tvorí až 30%. Najväčší problém je, že tvorba kolagénu klesá už okolo 25.roku života a okolo 40.roku života sa už netvorí takmer vôbec.

Kolagén ovplyvňuje nielen kvalitu pokožky, ale aj mnohé iné procesy v tele. Preto sa mnoho ľudí, najmä žien uchyľuje k dopĺňaniu kolagénu pomocou výživových doplnkov. Mnoho ľudí vidí pri užívaní výživových doplnkov najväčšiu zmenu v kvalite pokožky a kvalite vlasov. Prečítajte si článok ďalej a dozviete sa o vlasoch aj pokožke viac.

Dizajn bez názvu (44)

Kolagén a krása

Pokožka je z 80% tvorená kolagénom, to logicky znamená, že ovplyvňuje jej kvalitu a tým pádom aj náš výzor. Koža je vďaka kolagénu vypnutá, plnšia a tým pádom máme menej vrások a vyzeráme mladšie. Toto je pre mnohé ženy dôvod, prečo brať kolagénové doplnky. Kolagén koži dodáva pružnosť a tak je koža prekrvenejšia a viac vyživená, nevyzerá ochabnuto a mdlo. Ak nám vekom ochabne tvár je to úplne prirodzené a normálne, ak však chceme s týmto niečo robiť tak zaručený spôsob je doplnenie kolagénu.

Kolagén taktiež dodáva pleti pružnosť a svieži a mladý vzhľad

Ľudskú pokožku tvoria najmä 2 zložky - kolagén a elastín. Ich dostatok zabezpečuje jej hydratáciu a pružnosť. Výhoda kolagénu je aj v tom, že napomáha produkovať ďalšie proteíny, vrátane elastínu či fibrilínu.

Dizajn bez názvu (45)

Kolagén a kvalitné vlasy

Zakladná zložka, ktorá tvorí vlasy je keratín, ktorý je vytváraný pomocou aminokyselín. Prevažným zdrojom týchto aminokyselín je opäť kolagén. Rovnako pozitívny vplyv ako na pokožku, má aj kolagén vplyv aj na vlasy. Čím viac kolagénu v tele máme, tým sú naše vlasy aj pokožka krajšie. Rovnako ako pokožka tak aj vlasy sú vekom väčšinou menej a menej kvalitné. Vlasy začnú byť suché, lámavé a mnohokrát môžu začať aj rednúť a vypadávať.

Doplnenie kolagénu do tela podporí rast nových vlasov a taktiež zlepší kvalitu už vyrastených vlasov. Preto môžeme už po niekoľkých mesiacoch spozorovať zlepšenie kvality vlasov, ale aj pokožky. Vlasy zhustnú, sú lesklé a na dotyk príjemné. 

Ďalší aspekt ovplyvnený nedostatkom kolagénu sú nechty, majú podobnú štruktúru zloženia a tak sa nedostatok kolagénu prejavuje podobne. Nechty začnú byť lámavé a štiepiť sa. Vďaka tomu, že nechty rastú pomerne rýchlo tak zmenu po začatí užívania kolagenových doplnkov vieme spozorovať pomerne skoro. 

524-1_ad-kolagen-na-krasu-sk-web 530-1_ad-kolagen-na-klby-sk-clean-web
Kolagén na krásu
Kúpiť
Kolagén na kĺby
Kúpiť