DÔLEŽITOSŤ UŽÍVANIA KOLAGÉNU PRI ŠPORTOVANÍ

V poslednej dobe počúvame o užívaní kolagénu z každej strany. Benefity môže priniesť každému, či už ste športovec alebo nie. Avšak kolagén je špeciálne dôležitý pre aktívnych športovcov, či už preferujete návštevy fitness centra, jógu alebo behanie, kolagén prináša benefity pre každého.

Ako už asi všetci viete bielkoviny sú pri cvičení nevyhnutné, pri fyzickej námahe totižto svaly pukajú a vytvárajú sa na nich malé trhlinky. Keďže sú svaly tvorené bielkovinami, pomáhajú tieto svalové trhlinky regenerovať a tak môžu naše svaly rásť a silnieť.

Vplyv kolagénu na svaly

Ako už sme v predošlom odseku spomenuli, kolagén ako bielkovina pomáha regenerovať trhlinky, ku ktorým počas cvičenia v svaloch dochádza. Pri cvičení celkovo ubúdajú v tele bielkoviny a preto by sme ich mali do tela dopĺňať počas celého dňa. 

Vďaka tejto bielkovinovej regenerácii v svalstve, môžu svaly regenerovať a rásť. Kolagén je vhodný na regeneráciu svalov najmä vďaka svojmu vysokému obsahu aminokyselín. Kolagén nielen urýchľuje regeneráciu, ale taktiež znižuje možnosť zápalu v tele, vďaka tomu sa naše telo rýchlejšie zotaví z tréningu a je pripravené na ďalší výkon.

obrazok do textu

Kolagén je kľúčom k dobrej regenerácii

Ako sme už spomínali kolagén má na regeneráciu svalovej hmoty prospešný vplyv. Telo si pri natrhnutí svalu automaticky vytvára väčšie množstvo kolagénu ako za normálnych okolností. Ak chceme teda regeneráciu telu uľahčiť a urýchliť, je ideálne si po cvičení dať kolagénový nápoj. Kolagén podporuje celkový lepší fyzický výkon a rýchlejšiu regeneráciu.

Vplyv kolagénu na kĺby

Kĺby sú zo 75% tvorené kolagénom a preto má jeho užívanie mnoho benefitov nielen pre kĺby, ale taktiež aj kĺbové väzy. Tak sú celé naše kĺby chránené pred poranením a bolesťou a pri dostatku kolagénu sú kĺby taktiež aj dostatočne pružné a tak naberajú silu spolu so svalovou hmotou. Kolagén ma taktiež anabolické účinky, ktoré Vám môžu pomôcť pri bolestiach kĺbov.

524-1_ad-kolagen-na-krasu-sk-web 530-1_ad-kolagen-na-klby-sk-clean-web
Kolagén na krásu
Kúpiť
Kolagén na kĺby
Kúpiť