VITAMÍN C NA PODPORU ZDRAVIA

Situácia s koronavírusom známym pod názvom COVID-19 sa neustále zlepšuje a štát uvoľňuje ekonomiku. Vláda prenecháva zodpovednosť na jednotlivcov. Najnovšie výskumy potvrdili, že vitamín C funguje ako prevencia proti vírusovým ochoreniam

Čína ako dôkaz

Čínski lekári podporili liečbu koronavírusu navýšenou dávkou vitamínu C. Známy je už príbeh rodiny z Číny, ktorej členovia užívali vyššie dávky vitamínu C. Dcéra spomínanej rodiny brala 20 mg vitamínu C denne. Dávka bola vyššia ako zvyčajne - organizmus je schopný prijať takúto dávku iba pri silnom strese, pod infekčným útokom alebo chronickom ochorení. Testy na koronavírus tejto rodiny boli negatívne až na babičku, ktorá brala nepravidelné a malé dávky vitamínu počas dňa. 

 Komisia EÚ potvrdzuje, že vitamín C prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému. Ďalej súhlasí, že vitamín podporuje ochranu buniek pred oxidačným stresom. Rovnakého názoru sú aj lekári v Číne. 

Vitamín C pomáha pri budovaní protilátok

AD_C_lipo_200ml_Sk_source_shadow AD_C_prask_500g_Sk_source_shadow AD_Zn_lipo_200ml_Sk_source_shadow
Lipozomálny vitamín C
Kúpiť
Práškový vitamín C
Kúpiť
Lipozomálny zinok s vitamínom C
Kúpiť

 

Megadávky vitamínu C 

Pri megadávkach vitamínu C si musíme uvedomiť zásadné veci - na využitie imunitnej funkcie vitamínu u dospelého je potrebné užívať približne 2 až 3 g (2 000 až 3 000 mg). Odporúčaná denná dávka pre dospelého človeka je 60 až 100 mg denne. Uvedená dávka je len prevenciou skorbutu - ochorenia z ťažkého deficitu. Táto dávka vitamínu C nezabezpečí dobré zdravie.

V bežnej strave sa nedajú prijať vyššie dávky. Napríklad pomaranč a citrón obsahujú iba 25 až 80 mg vitamínu C. Konzumácia ovocia je zdravá, no nemôže pokryť zvýšenú spotrebu vitamínu.

Úspešné liečby z celého sveta

Doktor Cheng hovorí, že vitamín C je sľubný v prevencii a mimoriadne dôležitý pre zomierajúcich pacientov, kde neexistuje lepšia liečba. Od začiatku epidémie zomrelo vyše 2 000 ľudí. V marci 2020 vláda v Šanghaji oficiálne podporila liečbu vírusu vysokými dávkami vitamínu C v boji s koronavírusom. 

Na základe týchto skúseností pristúpili americkí lekári v New Yorku k liečbe vysokými dávkami vitamínu C. Doktor Weber je pľúcnym lekárom a špecializuje sa na kritickú starostlivosť o pacientov s COVID-19. Ten uviedol, že kritickí pacienti nakazení koronavírusom automaticky dostávajú dávku 1500 miligramov vitamínu C. Následne sa im táto dávka silného antioxidantu podáva trikrát denne. 

Kanadskí lekári robili výskum o vplyve vitamínu C na choroby dýchacích ciest medzi ktoré patrí aj koronavírus. Najnovšie výskumy potvrdzujú, že vitamín C prispieva k dozrievaniu imunitných buniek a produkcii protilátok. Podobne ako vitamín D, zinok a omega-3 mastné kyseliny. 

Bezpečnosť vitamínu C

Bezpečnosť užívania vyšších dávok vitamínu C bola dokázaná mnohými klinickými skúškami. Jediným nežiadúcim účinkom môže byť hnačka a plynatosť. Vitamín C je tak vo všeobecnosti najjednoduchším a najlacnejším riešením pre prevenciu. 

Zaručenou prevenciou je práškový vitamín C farmaceutickej kvality. Prášok sa rozpustí vo fľaši s vodou a pije v priebehu dňa. V ponuke bývajú rôzne dávky od troch gramov vyššie. Každé telo má iný metabolizmus a preto treba odskúšať správnu dávku vitamínu. Prekročenie hranice zistíte zvýšenou plynatosťou. Vtedy stačí dávku na druhý deň znížiť. Dobrým pomocníkom je taktiež lipozomálny vitamín C, ktorý má 5x vyššiu vstrebateľnosť ako práškový vitamín C. 

A teraz ešte výhodnejšia ponuka 

701_bundle-c-500g-a-lipo-c-sk-web
Lipozomálny vitamín C a práškový vitamín C
Kúpiť za 19,9 EUR

 

 

Ďalšie produkty

AD_C_lipo_200ml_Sk_source_shadow AD_C_prask_500g_Sk_source_shadow AD_Zn_lipo_200ml_Sk_source_shadow
Lipozomálny vitamín C
Kúpiť
Práškový vitamín C
Kúpiť
Lipozomálny zinok s vitamínom C
Kúpiť