BENEFITY VITAMÍNOV A MINERÁLOV PRI BOJI S KORONAVÍRUSOM

V mnohých našich predošlých článkoch sme už spomínali a apelovali na dôležitosť silnej imunity. Táto téma je skloňovaná v poslednej dobe neustále, a to práve pre výskyt koronavírusu. Všetci sa snažíme touto chorobou nenakaziť, pretože ako už vieme, môže byť smrteľná aj pre mladých a zdravých ľudí. Najdôležitejšou vecou je samozrejme dodržiavať aktuálne nariadenia vlády, nosiť rúška, dodržiavať odstup a často si umývať ruky.

textvitaminydruhy (4)

Udržiavanie zdravej a silnej imunity

Dôležité faktory, ktoré ovplyvňujú kvalitu imunity sú strava plná vitamínov, kvalitný spánok denne aspoň 7-8 hodín a pravidelný pohyb. Ak preferujete prijímať vitamín z čerstvého ovocia a zeleniny, avšak ak vám to aktuálna situácia nedovoľuje, vyskúšajte ich nahradiť strukovinami, mrazenými výrobkami alebo vyskúšajte vitamínové doplnky stravy.

Aké vitamíny a minerály sú potrebné?

Jeden z najdôležitejších vitamínov je vitamín C. Tento vitamín sa v tele neukladá, a preto je nevyhnutné ho do tela dopĺňať každý deň. Nachádza sa v takmer každom ovocí a zelenine. V tele prináša benefity nie len pre imunitu, ale pomáha napríklad aj pri mnohých látkových premenách, ako napríklad pri tvorbe kolagénu. 

textvitaminydruhy (5)

Ďalší často spomínaný vitamín je vitamín D, ktorý podľa mnohých štúdií výrazne pomáha aj pri liečbe ochorenia Covid-19. V momentálnom ročnom období môže hroziť, že ho zo slnka nedostaneme dostatočne veľa, a preto by sme mali zvážiť jeho suplementáciu výživovými doplnkami.

Spirulina je riasa, ktorá slúži vďaka účinnej látke C-fykocyanín aj ako antivirotikum, teda bojuje proti niektorým vírusom a taktiež respiračným ochoreniam. Odporúčané množstvo sa pohybuje okolo 200 mg/denne.

Medzi ďalšie vitamíny a minerály potrebné pre správnu funkciu imunity patria napríklad zinok, selén, vitamín A a vitamín B.

 

AD_C_lipo_200ml_Sk_source_shadow AD_C_prask_500g_Sk_source_shadow AD_Zn_lipo_200ml_Sk_source_shadow
Lipozomálny vitamín C
Kúpiť
Práškový vitamín C
Kúpiť
Lipozomálny zinok s vitamínom C
Kúpiť