4 TYPY PADANIA VLASOV A AKO S NIMI BOJOVAŤ

Vypadávanie vlasov býva častým problémom u mužov, no nastať môže aj u žien. Vypadávanie vlasov dokáže ženám spôsobiť aj psychické problémy, predsa všetci vravia, že vlasy sú korunou krásy a bez týchto krásnych kvalitných vlasov sa žena prestáva cítiť ako žena. Denne stratíme približne 50 až 100 vlasov, no mnohých z nás trápi ich intenzívnejšie padanie. 

Naozaj nám vlasy viacej padajú v jeseni a na jar?

Je vedecky potvrdené, že v niektorých ročných obdobiach - na jar a v jeseni, je vypadávanie vlasov mnohonásobne vyššie. V jesenných mesiacoch nám vlasy padajú viac kvôli začínajúcemu deficitu vitamínov a minerálov. V jarných mesiacoch často po zime nastávajú problémy so suchou pokožkou hlavy, čo smeruje k padaniu vlasov. 

Dôležité je:

Doplniť chýbajúce vitamíny a minerály zo stravy alebo formou doplnkov výživy a používať vhodné vlasové prípravky bez prebytočnej chémie.

Zhoršenie kvality vlasov môže nastať aj kvôli zníženej tvorbe kolagénu v tele, keďže sa podieľa na tvorbe vlasu. Padanie vlasov môže okrem veku spôsobiť napríklad aj zlá strava. Ak telo nemá dostatok živín tak obmedzí v tele procesy, ktoré nie sú nevyhnutné pre život, ako napríklad rast vlasov a nechtov. Preto je vždy základom riešenia akéhokoľvek problému s padaním vlasov vyvážená strava plná živín, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie organizmu.

Dizajn bez názvu (56)

Alopécia

Ak Vás trápi padanie vlasov, tak ste sa už pravdepodobne stretli s pojmom alopécia, ktorý jednoducho znamená padanie vlasov. Takúto alopéciu môže spôsobiť mnoho rôznych faktorov, od stresu až po genetickú predispozíciu. Teraz s priblížime 4 typy alopécie teda padania vlasov.

Androgénna alopécia

Tento typ padania vlasov je spôsobený geneticky a podľa svojich rodičov alebo starých rodičov môžete jednoducho zistiť, po kom ste ju zdedili. U žien sa prejavuje približne od 12. do 40.roka života a to zväčša celkovým rednutím vlasov, narozdiel od mužov, ktorým zväčša začnú ustupovať vlasy z vrchu hlavy smerom dozadu.

Alopecia areata

Tento typ padania vlasov sa prejavuje náhlym lokálnym padaním vlasov, prejaviť sa môže však nie len na vlasoch, ale aj na chlpoch, na ktorejkoľvek časti tela. Väčšinou začína jednou až dvoma guľatými plešatými miestami, ktoré sa postupne rozširujú, miestami až spájajú.

Jazvová alopécia

Tento typ padania vlasov je nezvratný, pri ktorom nastáva pri vypadnutí vlasu k náhrade aktívneho funkčného korienku za nefunkčné tkanivo.

Traumatická alopécia

Tento typ padania vlasov je spôsobený zlou starostlivosťou o vlasy. Ak si vlasy priveľmi farbíte, žehlíte alebo fénujete, tak máte pravdepodobne lámavé vlasy, ktoré môžu následkami zničenia začať vypadávať.

Dizajn bez názvu (57)

Padanie vlasov môže byť spôsobené rôznymi zdravotnými problémami, preto odporúčame pri náhlom vypadávaní vlasov navštíviť lekára. Pri jemnom rednutí vlasov sa však nemusíte obávať, často Vám môže len chýbať istý vitamín alebo Vám tieto problémy spôsobuje stres. Pre celkové zlepšenie kvality vlasov aj nechtov Vám odporúčame vyskúšať výživový doplnok s obsahom kolagénu. O ďalších benefitoch kolagénu si môžete prečítať v tomto článku.

524-1_ad-kolagen-na-krasu-sk-web 530-1_ad-kolagen-na-klby-sk-clean-web
Kolagén na krásu
Kúpiť
Kolagén na kĺby
Kúpiť