ČO SÚ TO LIPOZOMÁLNE VITAMÍNY A MINERÁLY

Lipozomálna forma vitamínov a minerálov neustále naberá na popularite. A to práve preto, lebo sa vyznačuje výbornou vstrebateľnosťou, čím prináša telu omnoho viac benefitov, než iné formy výživových doplnkov. Lipozomálne produkty sa vyznačujú 20100 krát lepšou vstrebateľnosťou. Na schopnosť a mieru vstrebateľnosti vplýva najmä proces spracovania a výroby. Lipozomálne typy vitamínov sa veľmi efektívne vstrebávajú v črevách a to až 98% úspešnosťou absorpcie.
Predstavíme vám lipozomálne produkty a aj dôvody, prečo sú také populárne a ospevované.

Čo sú to lipozómy

Ak by sme vám chceli lipozómy priblížiť čo najviac, môžeme ich opísať, ako zdravú tukovú bublinu alebo dutý obal s tukovým zovňajškom, do ktorého vieme skryť vitamíny a minerály. Lipozómy môžeme nájsť napríklad v materskom mlieku, kde je dobrá vstrebateľnosť nevyhnutná. Pri výrobe lipozomálnych výživových doplnkov sa na výrobu samotného lipozómu používa najčastejšie slnečnicový lecitín. Slnečnicový lecitín taktiež sám o sebe prináša telu nejeden benefit, ako napríklad podpora správnej funkcie pečene alebo zabraňovanie usadzovania škodlivého cholesterolu.
Lipozómy vďaka svojmu tukovému zovňajšku chránia pred tráviacimi enzýmami svoj obsah počas celej cesty tráviacim traktom, až kým sa nedostanú do čriev kde sa rozkladajú a ich obsah (vitamíny, minerály..) putuje do celého organizmu, ktorý z nich môže čerpať.

clanok_liposomal

Čo sú to lipozomálne vitamíny a minerály

Už sme si priblížili čo sú to samotné lipozómy, a tak už zrejme tušíte, čo sú to lipozomálne vitamíny a minerály. Jednoducho sú to častice vitamínov a minerálov obalené v lipozómoch, čiže malých bublinkách s tukovým zovňajškom, čím sú vitamíny a minerály chránené pred tráviacimi enzýmami a inými vplyvmi počas svojej cesty v organizme. Vitamíny tak zostanú neporušené a telo ich na konci cesty dokáže využiť naplno, prostredníctvom priameho vstrebávania do krvného obehu.

Výhody lipozomálnej formy vitamínov a minerálov:

  • vstrebateľnosť až takmer 100%
  • dokáže preniknúť aj do mozgu
  • chráni vitamíny pred rozpadom
  • táto forma je vyrábaná najmodernejšou technológiou
  • najrýchlejšia a najefektívnejšia forma výživových doplnkov