VIETE AKO DOPĹŇAŤ KOLAGÉN DO ORGANIZMU?

Kolagén je v tejto dobe slovo, ktoré počúvame odvšadiaľ. Či už vďaka jeho benefitom pre športovo aktívnych ľudí alebo celkovým benefitom pre zdravie a mladistvý vzhľad.

Vekom v organizme klesá prirodzená tvorba kolagénu a preto sa najmä ľudom so zdravotnými problémami spojenými s nedostatkom kolagénu, odporúča dopĺňať kolagén do tela či už stravou alebo výživovými doplnkami. A to najmä preto lebo kolagén je veľmi dôležitý proteín, ktorý je hlavnou stavebnou jednotkou spojivových tkanív, ktoré sa nachádzajú v celom tele. Tieto spojivové tkanivá chránia ľudské telo pred úrazmi a zabezpečujú pevnosť kostí a väzív.

Možnosti dopĺňania kolagénu do organizmu

Prvou a samozrejmou možnosťou je samozrejme strava. Sú isté potraviny, ktoré prirodzene posilňujú a zrýchľujú tvorbu kolagénu v tele. 

A to sú napríklad:

  • vývar z kostí,
  • kuracie mäso,
  • ryby a kôrovce,
  • bielka z vajec,
  • citrusy.

Viac o potravinách, ktoré podporujú tvorbu kolagénu v tele si môžete prečítať v tomto článku.

Dizajn bez názvu (52)

Výživové doplnky

Ďalšou možnosťou sú výživové doplnky s vysokým obsahom kolagénu. Tieto výživové doplnky poskytujú telu kolagén na rozdiel od potravín priamo. Potraviny iba podporujú jeho prirodzenú tvorbu v tele. Preto sa odporúčajú najmä ľudom, ktorí majú akútne bolesti kĺbov.

Tieto výživové doplnky sú však vhodné pre všetkých ľudí, ktorí chcú zlepšiť napríklad kvalitu svojej pokožky a to konkrétne množstvo a hĺbku vrások, pružnosť a hydratáciu kože a celkovo chcú docieliť mladistvejší vzhľad.

524-1_ad-kolagen-na-krasu-sk-web 530-1_ad-kolagen-na-klby-sk-clean-web
Kolagén na krásu
Kúpiť
Kolagén na kĺby
Kúpiť