7 VÝHOD UŽÍVANIA KOLAGÉNU

Výživové doplnky s obsahom kolagénu sú vhodné pre všetky typy ľudí bez obmedzení. Či už ste aktívny športovec, starší človek alebo iba dbáte na zdravý životný štýl, kolagén v sebe skrýva benefity pre všetkých. Kolagén je preto vhodným doplnkom stravy pre každého. Či už z preventívnych dôvodov alebo na podporu regenerácie tkanív, kostí alebo kĺbov. Poďme sa spoločne pozrieť na niektoré populárne benefity, ktoré nám kolagén prináša:


obrazok do textu (5)

1. Zdravé šľachy

Šľachy sú spojivom medzi kosťami a svalmi a majú za úlohu aby celý pohybový aparát v našom organizme správne fungoval. Kolagén je preto v tomto smere najdôležitejšou látkou, pretože sa priamo podiela na vytváraní šľachy. Šlachy sú veľmi náchylné na zranenia najmä u športovcov, u ktorých vo veľkej miere dochádza k zvýšenej fyzickej námahe a pri nedostatku kolagénu môže prísť k zranenie a dlhému zotavovaniu. 2. Zdravé kĺby a väzivá

S pribúdajúcim vekom sa štruktúra kostí, kĺbov a väzív mení a ich kvalita sa znižuje, čo môže mať za následok problémy s kĺbmi a väzivami a mnohé zranenia. Vďaka výživovým doplnkom s kolagénom dokážete posilniť svoje kĺby a tak predchádzať zraneniam a udržovať ich v dobrej kondícii. Užívaním posilníte ich pevnosť, pružnosť a silu.


3. Zdravá pokožka

Zdravie a vzhľad pokožky sa mení v závislosti od pribúdajúceho veku. Kolagén sa v dostatočnom množstve prirodzene tvorí v ľudskom tele približne do 25. roku života. Pribúdajúcim vekom začína následne tvorba kolagénu klesať a okolo 45. roku života sa v organizme tvorí už len okolo 1,5% z pôvodného množstva kolagénu ročne. Z tohto dôvodu začína pokožka trpieť a začínajú sa na nej vytváriť vrásky a celkovo stráca svoj mladý vzhľad a pružnosť. Úbytok kolagénu sa taktiež podpisuje na kvalitu vlasov a nechtov. Vďaka výživovým doplnkom s obsahom kolagénu dokážete ich kvalitu zvýšiť.

obrazok do textu (6)

4. Rast vlasov a nechtov

Vlasy sú tvorené keratínom, ktorý sa v tele vytvára pomocou viacerých aminokyselín. Jedným z jeho zdrojov je aj kolagén. Kolagén má pozitívny vplyv taktiež aj na pokožku hlavy, vďaka čomu vlasy menej padajú a nové vlasy rýchlejšie rastú.

Štúdie potvrdzujú, že užívaním kolagénu sa taktiež zrýchľuje aj rast nechtov a taktiež aj ich pevnosť. Vďaka dostatku kolagénu v tele môžeme tiež sledovať pokles lámania a krehkosti nechtov. 


5. Urýchľovanie hojenia rán

Hojenie kožných rán je pre telo náročný proces. Ako sme už spomínali, dopĺnanie kolagénu zlepšuje celkový stav a kvalitu pokožky. Rovnako tiež výrazne pomáha obnovovať kožu pri rôznych drobných poraneniach. Vďaka účinkom kolagénu dokážeme proces regenerácie kože zrýchliť a zefektívniť.


6. Zníženie bolesti pohybového aparátu

Ak má telo k dispozícii dostatočné množstvo kolagénu tak dokáže pomerne rýchlo obnoviť poškodené bunky a práve preto pôsobí ako skvelý doplnok proti boji proti bolesti. Preto dokáže kolagén nepriamo potláčať bolesť pri rôznych zraneniach. 


7. Redukcia vrások 

Pri dostatku kolagénu je pokožká pružná a pevná a preto v mladosti nemáme toľko vrások ako neskôr počas života. Preto môžu výživové doplnky s kolagénom pomôcť aj s týmto problémom. Kolagén zvyšuje elasticitu a napomáha k dostatočnej hydratácii pokožky a tak sa jej celkový stav zlepšuje. 

524-1_ad-kolagen-na-krasu-sk-web 530-1_ad-kolagen-na-klby-sk-clean-web
Kolagén na krásu
Kúpiť
Kolagén na kĺby
Kúpiť