VIETE ČO JE TO HYDROLYZOVANÝ KOLAGÉN?

Čo je to hydrolýza? Je to chemický proces, ktorý má jednoduchú podstatu. Štiepi alebo rozkladá štruktúru látok pomocou tekutiny. Poznáme viacero druhov hydrolýzy, prvou metódou je takzvaná kyslá hydrolýza. Tento proces štiepi látky za prítomnosti kyseliny, ako si asi viete predstaviť, tento spôsob je veľmi nešetrný a telo dokáže zvyšky využiť iba vo veľmi obmedzenom množstve.

Ďalším typom hydrolýzy je enzymatická hydrolýza, ktorá prebieha v tele napríklad v žalúdku alebo v ústach. Poznáme však aj špeciálne enzýmy, ktoré umožňujú čo najjemnejšiu hydrolýzu, teda rozklad látok. Takto rozložený kolagén je pre telo veľmi jednoduché vstrebať a ďalej efektívne využívať. Takto rozložený kolagén je vysokokvalitný čistý produkt, ktorý sa vyznačuje čistou bielou farbou a tým, že nemá vôňu. Takto upravený kolagén je vhodný pre organizmus, pretože ten sa už ďalej nemusí trápiť s jeho rozkladom.

Dizajn bez názvu (60)

Prečo si vybrať hydrolyzovaný kolagén?

Kolagén je bielkovina, ktorú poznáme ako želatínu. V tejto forme želatíny je kolagén pre telo prakticky nespracovateľný a telo tak z neho nemôžu čerpať žiadne benefity. Hydrolýzou sa štruktúra tohto kolagénu v želatíne štiepi a jej zloženie sa prakticky zjednodušuje. 

V takejto hydrolyzovanej forme je pre telo omnoho jednoduchšie kolagén spracovať, vstrebať ho a tak z neho čerpať benefity. Veľké množstvo kolagénových doplnkov na trhu je vďaka jeho jednoduchej vstrebateľnosti a vysokej účinnosti práve hydrolyzovaný kolagén. Hydrolyzovaný kolagén je veľmi ľahko rozpustný vo vode a tak si ho môžeme dopriať kedykoľvek potrebujeme.

Užívanie hydrolyzovaného kolagénu

Užívanie a dávkovanie kolagénu všeobecne záleží od toho, aké máte očakávania a požiadavky. Odporúčaná denná dávka kolagénu sa nachádza niekde medzi 2500 mg a 3000 mg. Ak s kolagénom len začínate, odporúča sa začať intenzívnym programom a to 3000 mg kolagénu denne počas 2 až 3 mesiacov. Po uplynutí tejto doby by ste mali spozorovať účinky tohto kolagénu. Dávku môžete po tejto dobe znížiť, avšak neužívajte menej ako 1000 mg kolagénu, pretože sa žiadúce účinky nemusia dostaviť.

Pri užívaní kolagénu sa odporúča vyvážena strava bohatá na vitamín C, keďže jeho prítomnosť v tele je pre vstrebanie kolagénu nevyhnutná. Svoj príjem vitamínu C môžete zvýšiť aj doplnkami s vitamínom C.

524-1_ad-kolagen-na-krasu-sk-web 530-1_ad-kolagen-na-klby-sk-clean-web
Kolagén na krásu
Kúpiť
Kolagén na kĺby
Kúpiť