AKO PODPORIŤ PRIRODZENÚ TVORBU KOLAGÉNU V TELE?

Naše telo je veľmi inteligentný nástroj, deficit akejkoľvek látky alebo vitamínu nám vie dať najavo. Ak vnímame pozorne svoje telo, veľmi jednoducho zistíme čo si od nás pýta. Takto nám vie dať najavo aj nedostatok kolagénu. Nedostatok kolagénu v tele sa odráža na mnohých procesoch v tele. Jeho nedostatok sa prejavuje napríklad na kvalite vlasov a nechtov, zdraví kĺbov a šliach. Naše telo nedokáže žiť bez bielkovín a jednou zo základných stavebných zložiek tela je proteín kolagén.

Dizajn bez názvu (58)

Podpora tvorby kolagénu v tele

Starnutím klesajú v tele % kolagénu, ktorý sa vytvára prirodzene. Preto veľa ľudí hľadá možnosti ako túto tvorbu zvýšiť. Najjednoduchší prirodzený spôsob podpory tvorby je konzumácia istých druhov potravín. Niektoré potraviny podporujú tvorbu kolagénu v tele priamo a niektoré obsahujú látky nevyhnutné pri tvorbe kolagénu. Ak sa chcete dozvedieť viac o benefitoch, ktoré nám vedia isté druhy potravín priniesť tak si prečítajte tento článok. Predstavujeme v ňom 13 druhov potravín, ktoré prinášajú benefit tvorby kolagénu v tele.

Dizajn bez názvu (52)

Látky podporujúce tvorbu kolagénu

Predstavíme Vám látky, ktoré sú pri tvorbe kolagénu nevyhnutné. Podľa toho si môžete spestriť jedálniček a zaradiť si doňho potraviny, ktoré obsahujú tieto látky.

  •  Vitamín C 

Prijímanie zvýšeného množstva vitamínu C v organizme podporuje premenu prolínu a lyzínu, čo sú aminokyseliny na kolagén. Netreba sa však spoliehať len na výživové doplnky s vitamínom C, ideálna cesta je aj konzumácia zeleniny, citrusov alebo exotického ovocia s vysokým obsahom vitamínu C a iných, pre telo prospešných látok.

  • Bielkoviny 

Ďalší skvelý zdroj prolínu a lyzínu, ktoré sú kľúčové pri tvorbe kolagénu sú kvalitné bielkoviny a to napríklad mäso, ryby alebo fazuľa.

  • Cesnak 

Cesnak obsahuje látku, ktorá sa nazýva sulfid. Táto látk efetívne bjuje proti rozkladu kolagénu v tele.

  • Zelený čaj

O benefitoch zeleného čaju sme už počuli asi všetci. 2-3 šálky denne majú protizápalové a taktiež antioxidačné účinky. No čo mnohí z Vás možno nevedia, zelený čaj má schopnosť regenerovať kolagén v tele.

  • Kvalitná káva

Kvalitná káva má podobné účinky ako zelený čaj, taktiež prináša telu mnoho benefitov, ako napríklad regeneráciu kolagénu.

524-1_ad-kolagen-na-krasu-sk-web 530-1_ad-kolagen-na-klby-sk-clean-web
Kolagén na krásu
Kúpiť
Kolagén na kĺby
Kúpiť