Adelle Davis - Abiflavon, 60 denných dávok

Kód: 9456
€21,90 –22 %
<img src="obrázok.jpg" alt="Abiflavon, 60 denných dávok">
€21,90 –22 % €16,90
Skladom

Prírodný výťažok z kôry jedle bielej. Obsahuje polyfenoly, ktoré patria medzi účinné antioxidanty. Je to teda prírodný antioxidant. Ďalej má protizápalové účinky, prispieva k normálnej hladine cholesterolu a cukru v krvi, k udržaniu zdravej a pružnej pokožky, normálnej funkcii svalov a k správnej funkcii imunitného systému.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

ZNAČKA: Adelle Davis
TRVANLIVOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby
FORMA: kapsuly
OBSAH: 60 kapsúl / 60 denných dávok
VYROBENÉ V: Slovensko, EÚ
ZLOŽENIE: extrakt z kôry jedle bielej (prírodná zmes polyfenolov), objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), HPMC kapsula
ZDROJ ÚČINNEJ LÁTKY: kôra jedle bielej
DÁVKOVANIE: 1 x 1 kapsula denne (200 mg extraktu z kôry jedle bielej)
Vhodný pre vegánov: áno
Bez geneticky upravených látok: áno
Bez lepku: áno

 

Abiflavon 60 kapsúl: Prírodná Podpora Zdravia a Vitality.

Výťažok z kôry jedle bielej obsahuje prírodnú zmes polyfenolov. Polyfenoly sa radia medzi antioxidanty [1], Je to jeden z prírodných spôsobov, ako sa brániť voľným radikálom, ktorým sme vo veľkej miere vystavení. Polyfenoly sú "upratovači" voľných radikálov a odchytávajú ich v organizme. Zneškodnia ich ešte predtým, ako napáchajú škody. Podľa štúdie sú polyfenoly obsiahnuté v kôre jedle bielej takmer štyrikrát účinnejšie ako antioxidanty zo zeleného čaju a dvakrát účinnejšie ako antioxidačné účinky vitamínu E.

Ďalší účinok produktu Adelle Davis Abiflavon spočíva v znížení únavy. Podľa štúdie 10 dobrovoľníkov, ktorí užívali 450 mg denne, hlásilo po dvojtýždňovom užívaní 38%-né zníženie únavy a vyčerpanosti.

Medzi ďalšie výsledky štúdie patrí aj zistenie, že Abiflavon prispieva k normálnej hladine glukózy (cukru) v krvi. Príliš vysoká konzumácia uhľohydrátov (skupina látok,kde patria cukry, škrob a celulóza) môže viesť k nárastu hmotnsoti, glykemickým ťažkostiam (patria medzi ne napr. zvýšený smäd, zastreté videnie, sucho v ústach, slabosť, nevoľnosť, časté močenie, bolesti hlavy, úzkosť a ďalšie) a k cukrovke typu 2.

Abiflavon tiež prispieva k tvorbe kolagénu a elastínu (látka, ktorá sa nachádza v elastickom spojivovom tkanive, ktoré má za úlohu poskytnúť pružnosť). Štúdia zistila, že po 12 týždňoch užívania sa zvýšila podpora a obnova kolagénu a elastínu o 34 %. Tiež sa preukázalo zmenšenie bodov s prílišnou pigmentáciou o 41 % a hydratácia pokožky o 26 %. Navyše zvýšená podpora tvorby kolagénu pomáha aj kĺbom.

Antioxidačné účinky prinášajú aj ďalšie efekty. Zníženie počtu voľných radikálov znižuje šancu pre vznik zápalu v tele. Teda antioxidačné a protizápalové účinky spolu so zvýšenou podporou tvorby kolagénu a elastanu prispievajú k výraznému zvýšeniu výdrže a následnému zotaveniu po zvýšenom fyzickom výkone. (opäť výsledky štúdie: po 14tich dňoch užívania 450 mg denne výdrž stúpla o 36 %; zlepšenie zotavenia o 45 %)

Abiflavon - extrakt z jedle bielej prispieva tiež k zníženiu kôrnatenia ciev (priechodnosť ciev sa zmenšuje, pretože do poškodenej cievnej steny sa ukladajú tukové látky, najmä cholesterol, čo môže spôsobiť vážne zdravotné problémy).

Medzi ďalšie účinky sa radia: podpora kognitívnych funkcií (funkcie vnímania); podpora imunitného systému

[1] antioxidant: látka, ktorá obmedzuje alebo znižuje množstvo voľných radikálov. Voľné radikály sú veľmi malé škodlivé častice. Tým, že sú voľné, chcú sa na niečo naviazať. Preto útočia na bunky, poškodzujú ich. Bunky sa následne rozlejú do svojho okolia a keďže v bunkách sú aj látky, ktoré spôsobujú rozklad, tak to poškodí okolité bunky. Takto začne zápalový proces. Voľné radikály dokážu poškodiť alebo vyradiť  z činnosti dôležité súčasti tela. Voľné radikály vznikajú najmä nesprávnou životosprávou (zlé stravovanie, málo pohybu, fajčenie...) alebo chemickým stresom zvonku (znečistené ovzdušie, žiarenie a ďalšie).

 

Abiflavon - extrakt z kôry jedle bielej prispieva k:

  • antioxidácii organizmu - zbavuje organizmus voľných radikálov
  • normálnej hladine glukózy (cukru) v krvi
  • zníženiu únavy a vyčerpania
  • udržaniu zdravej pokožky
  • boju so zápalmi
  • normálnej činnosti svalov
  • normálnej hladine cholesterolu v krvi
  • správnej funkcii imunitného systému

 

VÝŽIVOVÉ HODNOTY

 Množstvo aktívnej látky v odporúčanej dennej dávke  %RVH*
 extrakt z kôry jedle bielej
200 mg
 nestanovená

*denná referenčná výživová hodnota priemerného dospelého

SKLADOVANIE

Uchovávajte na suchom, tmavom a chladnom mieste v dobre uzatvorenom obale.

UPOZORNENIE 

Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie užívať ako náhrada rozmanitej stravy.

PREHLÁSENIE O ALERGÉNOCH 

Tento produkt neobsahuje deriváty sóje ani žiadne iné hlavné alergény: mlieko, vajcia, ryby, ustrice, orechy, obilie a arašidy. Neobsahuje lepok. 

Prehlásenie: firma Adelle Davis s.r.o., jej zamestnanci či spolupracujúce osoby žiadnu z vyššie uvedených informácií neprehlasujú ako a ani nie sú návodom na liečbu či odporúčanie liečby pre akékoľvek mentálne či telesné stavy. Je na rozhodnutí každého jedného spotrebiteľa, či sa pre užívanie tohto produktu rozhodne a prípadne sa o jeho užívaní poradí s lekárom alebo lekárnikom.

Prehlásenie: spoločnosť vitaminyprezdravie, s.r.o. nezodpovedá za správnosť informácií uvedených v popise produktu ani za odporúčania uvedené výrobcom. Všetky materiály (fotografie, texty , zloženie produktu, zdravotné tvrdenia) sú dodávané výrobcom, prípadne distribútorom produktu, ktorý zodpovedá za ich výslednú podobu.

Dodatočné parametre

Kategória: Antioxidanty
Záruka: 24 mes. od dátumu výroby

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: