Draslík 99 mg, 100 kapsúl

Kód: 644
€10,80
Skladom

Draslík (Glukonát draselný) pre zdravý kardiovaskulárny systém a nervovú sústavu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Draslík je jedným z najdôležitejších minerálov v tele. Napomáha regulovať rovnováhu tekutín, svalové kontrakcie a nervové signály. Denným príjem draslíka navyše môže napomôcť znížiť krvný tlak a zadržiavanie vody, chrániť pred mŕtvicou a predchádzať osteoporóze a obličkovým kameňom.
Draslík prispieva k správnemu fungovaniu svalov a nervového systému. Podieľa sa na odstraňovaní odpadových látok z tela. Jeho potreba sa mnohonásobne zvyšuje pri fyzickom aj mentálnom strese.
 

Najčastejšie prejavy nedostatku draslíka sú:

  • slabosť a únava
  • svalové kŕče
  • problémy s trávením
  • necistlivosť a brnenie v kočatinách
  • dýchacie ťažkosti

 

,,Draslík potrebujú mnohé enzýmy a bez neho nemôže byť glukóza premenená ani na energiu ani na glykogén. Svaly sa nedokážu zmršťovať, vznikajú obrny a vodné edémy. Nedostatok draslíka spôsobujú – cukríky, akékoľvek rafinované sladkosti, veľmi solené pečivo, sušené zemiakové lupienky, ... . K strate draslíka tiež prispieva acylpyrín, alkohol a mnohé liečivá. Ak jeme umelo upravované potraviny, spôsobuje to v nás nedostatok draslíka a rýchle vzniká nezáujem, únava, bolestivé vetry, zápcha, nespavosť, nízka hladina krvého cukru, mäkké a slabé svaly, ako aj slabý, pomalý a nepravidelný tep. Stres nízkeho krvného tlaku vedie k ďalším stratám draslíka. Pri podávaní 2 až 5g chloridu draselného, všetky symptómy zmizli. Treba však pamätať na to, že slané potraviny stav zhoršujú. Užívanie diuretík za účelom zníženia váhy je nebezpečné, pretože vzniká nedostatok draslíka. Pri nedostatku draslíka určite stúpa krvný tlak. Pravdepodobne najväčšie škody z nedostatku draslíka sú na srdci. Je dlho známe, že srdcové infarkty sú často združené s nízkou hladinou draslíka v krvi a malým príjmom draslíka. A nie len to, vznikajú i poškodenia a degeneračné zmeny na srdcovom svale. Podobné zmeny nastávajú i pri nedostatku horčíka, pretože bez horčíka si organizmus nevie udržať draslík.´´

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa §13 ods. 4 písm. g) zákona č. 355/2007 Z.z. súhlasí s umiestnením tohto výživového doplnku na trh v Slovenskej republike. Číslo rozhodnutia: OHVBPKV/2327/2013/Ht.

Výživové hodnoty:                                                v 1 kapsuli            % ODD

 Draslík (Glukonát draselný)  99mg  4,95%

 

Obsah balenia: 100 kapsúl

Dávkovanie: Užívajte tri kapsuly denne spolu s jedlom.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste!

Forma výživového doplnku: kapsule
Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.
Zloženie:  Draslík, objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza; protihrudkujúce látky: stearan horečnatý; 
Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

Hmotnosť: 142 g

 Prehlásenie: spoločnosť vitaminyprezdravie, s.r.o. nezodpovedá za správnosť informácií uvedených v popise produktu ani za odporúčania uvedené výrobcom. Všetky materiály (fotografie, texty , zloženie produktu, zdravotné tvrdenia) sú dodávané výrobcom, prípadne distribútorom produktu, ktorý zodpovedá za ich výslednú podobu.

Dodatočné parametre

Kategória: Draslík
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: