Adelle Davis tekutý lipozomálny lyzín AKUT, 1000 mg, 100 ml

Kód: 2179
€12
Skladom

L-Lyzín alebo tiež len lyzín je esenciálna aminokyselina (esenciálne aminokyseliny sú základné stavebné jednotky bielkovín), ktorá prispieva k urýchleniu hojenia oparu (herpesu) a k zníženiu jeho výskytu v budúcnosti. Taktiež podporuje imunitný systém a zúčastňuje sa pri tvorbe kolagénu a prispieva k zdraviu kostí a udržaniu svalovej hmoty.

V jednej dávke je 1.000 mg lyzínu. Lipozomálna forma zabezpečuje extrémne vysokú vstrebateľnosť.

TEKUTÝ LYZÍN - Lipozomálny lyzín, známy aj ako l-lyzín (angl. l-lysine) vďaka svojej tekutej forme umožňuje jednoduché užívanie. Je vhodný pre dospelých aj seniorov.
90% VSTREBATEĽNOSŤ - V porovnaní s práškovými či kapsulovými vitamínmi je lipozomálny lyzín vysoko vstrebateľný. Pri správnom dávkovaní získate maximálny účinok.
BEZ GMO, BEZ LEPKU, VEGAN - Užívanie lipozomálneho lyzínu je vhodné aj pre ľudí s intoleranciou na lepok a pre vegánov.
ÚČINKY LYZÍNU - Lipozomálny l-lyzín má mnohé účinky Jeho užívanie napomáha hojeniu oparu (herpesu), podporuje imunitu a je dôležitým prvkom pri správnej stavbe kostí a zubov.

Detailné informácie

Podrobný popis

POPIS

ZNAČKA: Adelle Davis
TRVANLIVOSŤ: 6 mesiacov od dátumu výroby
FORMA: tekutá lipozomálna (vstrebateľnosť takmer 100%)
OBSAH: 100 ml / 10 denných dávok
VYROBENÉ V: Slovensko, EÚ
ZLOŽENIE: L-lyzín hydrochlorid, demineralizovaná voda, geneticky nemodifikovaný slnečnicový lecitín, stévia, sorban draselný, prírodná aróma (banán), zahusťovadlo (xantánová živica), regulátor kyslosti (kyselina citrónová)
DÁVKOVANIE: 2 x 5 ml denne (lyzín = 1.000 mg) (v balení je priložený dávkovač)
Vhodný pre vegánov: áno
Bez geneticky upravených látok:  áno
Bez lepku: áno

 

L-Lyzín alebo tiež len lyzín je esenciálna aminokyselina (esenciálne aminokyseliny sú základné stavebné jednotky bielkovín), ktorá prispieva k urýchleniu hojenia oparu (herpesu) a k zníženiu jeho výskytu v budúcnosti.

Prispieva k tvorbe kolagénu v pokožke. Je dôležitou stavebnou zložkou bielkovín, hormónov, enzýmov, protilátok a buniek podieľajúcich sa na imunitnom systéme organizmu. Prispieva k vstrebávaniu vápnika, budovaniu kostí a svalov, uľahčuje trávenie a urýchľuje proces rekonvalescencie.

Taktiež prispieva k boju proti kôrnateniu ciev a následných srdcovocievnych ochorení tým, že posilňuje celistvosť stien ciev a prispieva k ich hojeniu.

Lyzín si telo samo nevie vyrábať, preto je potrebné ho dopĺňať v strave alebo pomocou doplnkov výživy.

 

LYZÍN PRISPIEVA K:
  • hojeniu oparu (herpesu) a predchádzaniu jeho výskytu v budúcnosti
  • tvorbe kolagénu v pokožke
  • správnemu vstrebávaniu vápnika
  • stavbe kostí a svalov
  • správnemu fungovaniu imunitného systému
  • celistvosti stien ciev a ich hojeniu


Najväčším nedostatkom bežných foriem vitamínov a iných doplnkov výživy, ako sú tabletky, prášky alebo nápoje, je, že sa prevažná časť samotného doplnku výživy znehodnotí už v tráviacej sústave a na miesto určenia v našom tele sa dostane iba malá časť množstva uvedeného na obale výživového doplnku.

     

Lipozomálna forma má na rozdiel od bežných foriem až 6-krát vyššiu vstrebateľnosť. Pre porovnanie  rôznych foriem:

kapsule, tablety, prášková forma                             vstrebateľnosť do 20 %

vitamín C podávaný injekciou priamo do žily         vstrebateľnosť približne 70 %

lipozomálna forma                                                      vstrebateľnosť vyše 90 %

Veľmi zjednodušene sa dá povedať, že samotný vitamín D je obalený malými bublinkami (volajú sa lipozómy, odtiaľ názov lipozomálny, a vyrobia sa špeciálnym postupom z prírodnej látky lecitín). Tieto mini bublinky vitamín D chránia a navyše si „rozumejú“ so stenami čriev, tým pádom sa cez ne ľahko dostanú do krvi a tá ich zanesie k samotným bunkám. S nimi si tiež rozumejú, takže bunka veľmi ľahko prijme „zásielku“ a preto sa viac ako 90 % vitamínu D dostane tam, kam má, a využije sa. Táto forma navyše nezaťažuje žalúdok.

VÝŽIVOVÉ HODNOTY
 Množstvo aktívnych látok v odporúčanej dennej dávke   % RVH*
 L-lyzín  1.000 mg  nestanovená

* denná referenčná výživová hodnota priemerného dospelého

SKLADOVANIE

Uchovávajte na suchom, tmavom a chladnom mieste. Po otvorení spotrebujte do 30 dní a uchovávajte v chladničke.

UPOZORNENIE

Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie užívať ako náhrada rozmanitej stravy.

PREHLÁSENIE O ALERGÉNOCH

Tento produkt neobsahuje deriváty sóje ani žiadne iné hlavné alergény: mlieko, vajcia, ryby, ustrice, orechy, obilie a arašidy. Neobsahuje lepok. 

Prehlásenie: firma Adelle Davis s.r.o., jej zamestnanci či spolupracujúce osoby žiadnu z vyššie uvedených informácií neprehlasujú ako a ani nie sú návodom na liečbu či odporúčanie liečby pre akékoľvek mentálne či telesné stavy. Je na rozhodnutí každého jedného spotrebiteľa, či sa pre užívanie tohto produktu rozhodne a prípadne sa o jeho užívaní poradí s lekárom alebo lekárnikom.

Dodatočné parametre

Kategória: Lyzín
Záruka: 6 mesiacov od dátumu výroby

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: