GS Mamatest 10 tehotenský test 2 ks

Kód: 2996
€2,20
Skladom

Rýchle, jednoduché a spoľahlivé zistenie tehotenstva.

Detailné informácie

Podrobný popis

Spoľahlivé zistenie tehotenstva, ktoré urobíte sama

GS Mamatest 10 na skoré zistenie tehotenstva je rýchly test založený na laterálnej prietokovej imunochromatografii na prúžku a slúži na kvalitatívne stanovenie ľudského choriongonado­tropínu (hCG) v moči, pomocou ktorého je možné zistiť tehotenstvo. Test využíva kombináciu protilátok zahrňujúcu monoklonálne hCG protilátky selektívne zamerané na zvýšené hladiny hCG.

Test sa vykonáva ponorením absorbujúceho konca prúžka do nádobky s močom. Získaný výsledok sa zistí podľa vytvorených farebných línií.

GS Mamatest 10 tehotenský test

 • Test je určený na sebatestovanie v nádobke s močom (in vitro).
 • Vysoká citlivosť < 10mlU/ml – test môžete použiť odo dňa očakávanej menštruácie.
 • Rýchlosť – pozitívny výsledok počas prvej minúty.
 • Použiteľnosť – okamžite kedykoľvek počas dňa.
 • 2 testy v jednom balení pre dvojnásobnú istotu.

 

Čo mám robiť, keď už poznám výsledok?

Pozitívny výsledok (2 prúžky)

Navštívte čo najskôr ženského lekára, ktorý by vás mal vyšetriť a potvrdiť, že ste tehotná. Za istých okolností sa môže stať, že dostanete falošne pozitívny výsledok. Lekár vám tiež poskytne ďalšie informácie a rady týkajúce sa vášho tehotenstva.

 

Negatívny výsledok (jeden prúžok)

Ak sa domnievate, že ste tehotná, hoci je výsledok negatívny (napríklad pre vynechanie pravidelného menštruačného krvácania), môžete test zopakovať o niekoľko dní. Ak je výsledok opäť negatívny, navštívte lekára.

 

Obmedzenie

 • Rovnako ako pri ktoromkoľvek inom diagnostickom úkone malo by byť tehotenstvo potvrdené lekárom, ktorý vykoná potrebné klinické a laboratórne vyšetrenia.
 • Príliš zriedená vzorka moču nemusí obsahovať hCG v koncentrácii dostatočnej na získanie pozitívneho výsledku. Ak napriek tomu predpokladáte, že ste tehotná, odoberte novú vzorku moču a vykonajte test znova najskôr po uplynutí 48 hodín.
 • Vo veľmi skorej fáze tehotenstva môžete získať falošne negatívny výsledok testu, pretože koncentrácia hCG vo vzorke moču je príliš nízka. V takomto prípade odoberte novú vzorku moču a vykonajte test znova najskôr po uplynutí 48 hodín.
 • Zvýšenie hladiny hCG môžu okrem tehotenstva spôsobiť tiež niektoré ochorenia. Ak lekár tieto ochorenia nevylúčil, nemôže byť zistená prítomnosť hCG vo vzorke moču (pozitívny výsledok testu) považovaná za potvrdenie tehotenstva.
 • Pomocou tehotenského testu nemožno odlíšiť mimomaternicové tehotenstvo od tehotenstva s normálnym priebehom. Skreslený výsledok testu tiež môže byť spôsobený spontánnym potratom.
 • Liečba neplodnosti založená na podávaní hCG takisto môže skresliť výsledok testu. V takom prípade výsledok konzultujte so svojím lekárom.

 

Očakávané výsledky

U zdravých netehotných žien a u zdravých mužov sa očakáva negatívny výsledok testu. Avšak v ranom období normálne prebiehajúceho tehotenstva je hladina hCG premenlivá. Spoľahlivosť testu je 99 %. Ideálny čas merania je v prvý deň očakávaného pravidelného krvácania.

Prehlásenie: spoločnosť vitaminyprezdravie, s.r.o. nezodpovedá za správnosť informácií uvedených v popise produktu ani za odporúčania uvedené výrobcom. Všetky materiály (fotografie, texty , zloženie produktu, zdravotné tvrdenia) sú dodávané výrobcom, prípadne distribútorom produktu, ktorý zodpovedá za ich výslednú podobu.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: