L-Tryptophan 225 mg, 60 kapsúl

Kód: 94021
€12,98
Skladom

Tryptofán je esenciálna aminokyselina, potrebná pre duševné zdravie. Spolu s dostatočným množstvom vitamínu B6 sa premieňa na hormón serotonín, ktorý má ukľudňujúce účinky, pomáha zlepšiť náladu človeka a kvalitu spánku, čo je dôležité najmä u ľudí, ktorí sú vystavení zvýšenej fyzickej námahe.

Detailné informácie

Podrobný popis

Výživový doplnok L-tryptophan je zmes aminokyseliny L-tryptofanu s vitamínmi skupiny B – B3 a B6. L-tryptofan je esenciálna aminokyselina, ktorá sa vyskytuje zo všetkých aminokyselín v tele najmenej, je potrebná pre duševné zdravie. Za prítomnosti vitamínu B6 má schopnosť premeniť sa na neurotransmiter serotonín, melatonín, ktoré sú nevyhnutné pre viacero fyziologických procesov (prijímanie potravy, motorické správanie, sexuálne správanie, spánok, agresivitu, telesnú teplotu, depresívne nálady, psychické a duševné poruchy). 

Vitamíny B6 a B3 - prispievajú k správnemu fungovaniu nervového systému a psychiky a napomáhajú k zníženiu únavy a vyčerpania.

Tento produkt obsahuje aj obsahuje prírodný extrakt z matricaria recutita (rumanček kamilkový). Táto bylina má upokojujúce účinky. Rumanček napomáha upokojiť Vašu myseľ, uvoľniť organizmus a telo pripraviť na odpočinok. Napomáha k vysporiadaniu sa so stresom rušného životného štýlu a podporiť mentálnu pohodu v prípade napätia.  

L-tryptofan je vhodný:

- pri úzkostiach, strachu, nepokoji a napätí,

- pre osoby s poruchami spánku, zaspávania a skorého prebúdzania sa,

- pri odvykaní od fajčenia, alkoholu a iných závislostí,

- pri nadmernom apetíte a prejedaní sa,

- na oddialenie vzniku migrenóznych záchvatov,

- na zvládnutie každodenných stresových situácií,

- na potlačenie nervozity a napätia.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa §13 ods. 4 písm. g) zákona č. 355/2007 Z.z. súhlasí s umiestnením tohto výživového doplnku na trh v Slovenskej republike.  Číslo rozhodnutia: OHVBPKV/9605/2015/Ht

Výživové hodnoty:   v 2 kapsulách  % RVH*
 L- Tryptofan  450 mg   **
 Harmanček (Matricaria recutita)  100 mg  **
 Vitamín B6 (pyridoxín hydrochlorid)  10 mg  714 %
 Vitamín B3 (nikotínamid)   5 mg  31,2%

RVH je Referenčná výživová hodnota.
RVH nie je stanovená.

 Zloženie: L-tryptophan, rumanček kamilkový, vitamín B6 a B3, objemové činidlo (mikrokryštalická celulóza), kapsula vyrobená zo želatíny a vody.

Dávkovanie:  Užívajte 2 kapsuly denne spolu s jedlom.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste!

Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.

Hmotnosť: 29 g

Forma výživového doplnku: kapsule

Prehlásenie: spoločnosť vitaminyprezdravie, s.r.o. nezodpovedá za správnosť informácií uvedených v popise produktu ani za odporúčania uvedené výrobcom. Všetky materiály (fotografie, texty , zloženie produktu, zdravotné tvrdenia) sú dodávané výrobcom, prípadne distribútorom produktu, ktorý zodpovedá za ich výslednú podobu.

Dodatočné parametre

Kategória: Zdrav. problémy
Záruka: 18 mes. od dátumu výroby

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: