Adelle Davis - Slnečnicový lecitín, 275g

Kód: 667
€12,99
Skladom

Výživový doplnok s obsahom slnečnicového lecitínu (20% fosfatidylcholínu) v práškovej forme.

Lecitín je jeden zo základných stavebných prvkov bunkových membrán. Obsahuje kyselinu linolovú, ktorá pôsobí pri metabolizme tukov a znižuje hladinu škodlivého (LDL) cholesterolu.

Detailné informácie

Podrobný popis

POPIS

ZNAČKA : Adelle Davis
TRVANLIVOSŤ : 12 mesiacov
FORMA : prášková
OBSAH : 275g / 229 denných dávok
VYROBENÉ V : Slovensko, EÚ
ZLOŽENIE : slnečnicový lecitín (20% fosfatidylcholín)
ZDROJ ÚČINNEJ LÁTKY : vyrobený z geneticky nemodifikovanej slnečnice
DÁVKOVANIE : pol čajovej lyžičky 1 - 2 x denne (1200 mg - 2400 mg)
Vhodný pre vegánov : áno
Bez geneticky upravených látok :  áno
Bez lepku :  áno

 

Lecitín je telu vlastná látka, ktorú produkuje naša pečeň a je jedným zo základných stavebných prvkov bunkových membrán1 všetkých živých organizmov. Okrem iného obsahuje kyselinu linolovú, ktorá prispieva k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi. Lecitín sa vo vysokých koncentráciách nachádza v dôležitých tkanivách, ako sú napríklad ľudské mozgové tkanivo, pečeň, srdce, svaly alebo nervové vlákna.

Lecitín pôsobí pri spracovaní tukov, ktoré premieňa na formu rozpustnú vo vode a tak umožňuje ich vylúčenie z organizmu. Účinne znižuje hladinu škodlivého LDL cholesterolu a zvyšuje hladinu pre naše telo prospešného cholesterolu HDL. Ten chráni srdce a cievy pred infarktom a aterosklerózou2. Znížením hladiny cholesterolu v cievach sa zlepšuje prekrvenie mozgu a posilňujú funkcie nervového systému. Zvyšuje sa schopnosť sústredenia a myslenia, zefektívňujú sa procesy učenia a navracia sa duševná energia a pocit sviežosti.

„Hlavnou funkciou lecitínu je pomáhať bunkám spaľovať tuk. Preto nedostatok akýchkoľvek živín, ktoré podporujú tvorbu lecitínu, spôsobuje nedostatočné využitie tukov, čo vedie ku koronárnym ochoreniam3, vysokému krvnému tlaku a obezite.“

(Adelle Davis, Čo vám chýba, aby ste boli fit, Eko – konzult, 2013)

[1] bunková membrána: pružná tenká polopriepustná vrstva oddeľujúca bunky. Umožňuje prepúšťanie toho, čo bunka potrebuje.

[2] ateroskleróza: ochorenie tepien, kde sa na ich vnútorných stenách ukladajú tukové a iné pláty, taktiež cholesterol, čo spôsobuje nedostatočný prietok krvi a tým pádom nedostatočné zásobovanie príslušného orgánu krvou a kyslíkom. Tiež sa toto ochorenie nazýva kôrnatenie tepien.

[3] koronárne ochorenie: ochorenia ciev, ktoré zásobujú srdcový sval.

UČINKY LECITÍNU V SKRATKE 

  • je nevyhnutný pre tvorbu membrán buniek
  • pomáha udržiavať nízku hladinu cholesterolu
  • je nevyhnutný pri spaľovaní tukov, teda jeho premene na energiu
  • podporuje pečeň
  • vďaka svojej schopnosti prečisťovať cievy napomáha v boji s vysokým krvným tlakom
  • prispieva k prevencii proti mozgovým príhodám
  • prispieva k schopnosti sústrediť sa, myslieť a učiť sa
     

VÝŽIVOVÉ HODNOTY

 Množstvo aktívnych látok v odporúčanej dennej dávke  %RVH*
 Slnečnicový lecitín  1200 mg  -
 z toho fosfatidylcholín  240 mg  -

*denná referenčná výživová hodnota priemerného dospelého človeka

DÁVKOVANIE A NÁVOD NA POUŽITIE 

Užite pol čajovej lyžičky (1200mg) 1 - 2x denne spolu s jedlom a zapite pohárom vody. Prášok je možné pridať do jogurtov, polievok a do cesta na pečenie. Odporúčané dávkovanie do cesta na chlieb - 2-3g lecitínu na 1kg zmesi.

SKLADOVANIE 

Výrobok je nutné skladovať na suchom, tmavom a chladnom mieste. Po otvorení je potrebné obal vždy dôkladne uzavrieť.

UPOZORNENIE 

Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Ustanovená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie užívať ako náhrada rozmanitej stravy.

PREHLÁSENIE O ALERGÉNOCH

Tento produkt neobsahuje deriváty sóje ani žiadne iné hlavné alergény: mlieko, vajcia, ryby, ustrice, orechy, obilie a arašidy. Neobsahuje lepok. 

Prehlásenie: firma Adelle Davis s.r.o., jej zamestnanci či spolupracujúce osoby žiadnu z vyššie uvedených informácií neprehlasujú ako a ani nie sú návodom na liečbu či odporúčanie liečby pre akékoľvek mentálne či telesné stavy. Je na rozhodnutí každého jedného spotrebiteľa, či sa pre užívanie tohto produktu rozhodne a prípadne sa o jeho užívaní poradí s lekárom alebo lekárnikom.

 Prehlásenie: spoločnosť vitaminyprezdravie, s.r.o. nezodpovedá za správnosť informácií uvedených v popise produktu ani za odporúčania uvedené výrobcom. Všetky materiály (fotografie, texty , zloženie produktu, zdravotné tvrdenia) sú dodávané výrobcom, prípadne distribútorom produktu, ktorý zodpovedá za ich výslednú podobu.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: