Vitamín B10 (PABA) 100 mg, 100 kapsúl

Kód: 479
€9,48
Skladom

Vitamín B10, tiež známy ako PABA, patrí do skupiny vitamínov B. Je priaznivý pre tvorbu krvi a potrebný na vstrebanie proteínov do svalov. Prispieva k zvýšeniu produkcie inzulínu a estrogénu. Potláča senilitu a posilňuje plodnosť.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín B10, tiež známy ako PABA, patrí do skupiny vitamínov B. Je priaznivý pre tvorbu krvi a potrebný na vstrebanie proteínov do svalov. Prispieva k zvýšeniu produkcie inzulínu a estrogénu. Potláča senilitu a posilňuje plodnosť.

Vitamín B10 je veľmi citlivý na slnečné svetlo, teplo a vzduch, preto v našej strave nie je veľa Vitamínu B10. Okrem toho je tento vitamín v našom tele ničený alkoholom a antibiotikami.

PABA napomáha predchádzať závažným vrodeným defektom, ako je napríklad spina bifida v prenatálnom období - vývojovú anomáliu chrbtice a miechy („otvorený chrbát“). Vďaka priaznivým účinkom na krv slúži PABA ako ochrana pred mozgovou príhodou, kardiovaskulárnymi chorobami a dokonca aj niektorými druhmi rakoviny.

Vitamín B10 bol tiež klasifikovaný ako všeobecný antioxidant, ktorý napomáha pôsobiť proti starnutiu a degeneratívnym účinkom škodlivých aktivít voľných radikálov a ako protizápalové látky, ktoré môžu byť užitočné pri zmierňovaní príznakov menopauzy a osteoartritídy.

Niektorí terapeuti tiež veria, že PABA má úlohu pri zmierňovaní únavy; možno vďaka svojej úlohe pri tvorbe červených krviniek, ktoré sú životne dôležité pre transport kyslíka v tele a pomáhajú zmierňovať depresiu.


Ľudia náchylní na spálenie pokožky na slnku a tí, ktorí sa vyhýbali slnečným lúčom kvôli obavám z rakoviny, nedajú dopustiť na Vitamín B10 – PABA. Ak zjeme denne 1 g PABY, znesieme 50 x vyššiu dávku slnečného žiarenia bez toho, aby sme sa spálili. Tento vitamín má na pokožku blahodárny vplyv.

Pri ochorení zvanom vitiligo niektoré oblasti kože strácajú svoju prirodzenú farbu, zatiaľ čo iné miesta tmavnú. Toto ochorenie je ďalším príznakom zlej životosprávy a stravovania a k jeho redukcii významne pomáha Vitamín B5 - kyselina pantoténová a Vitamín B10 – PABA. Odporúča sa tiež do svojho jedálnička zahrnúť všetky prirodzené zdroje Vitamínu B.


Príznaky nedostatku vitamínu B10:


✔ sivé vlasy – šediny

✔ sterilita u žien

✔ zmeny pigmentácie kože

✔ slabosť

✔ podráždenosť

✔ nervozita

✔ suchá alebo zvrásnená pokožka + vrásky

 

Výhody doplnku VITAMÍN B10 PABA:


✔ napomáha k ochrane pokožky pred spálením;

✔ prispieva k zvyšovaniu plodnosti u žien;

✔ prispieva k zvyšovaniu produkcie inzulínu a estrogénu;

✔ napomáha udržovať prirodzenú farbu vlasov;

✔ prispieva k znižovaniu času potrebného na regeneráciu;

✔ napomáha chrániť pľúca pred škodlivými účinkami ozónu;

✔ prispieva k správnej tvorbe krvi;

✔ prispieva k lepšiemu vstrebávaniu bielkovín do svalov.

Výživové hodnoty :   v 1 kapsule  % RVH*
Kyselina para-aminobenzoová 100 mg nie je stanovená

* Referenčná výživová hodnota 

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa §13 ods. 4 písm. g) zákona č. 355/2007 Z.z. súhlasí s umiestnením tohto výživového doplnku na trh v Slovenskej republike. Číslo rozhodnutia: OHVBPKV/4733/2015/Ht.

Zloženie:  Vitamín B10, objemové činidlo: mikrokryštalická celulóza, stearát horečnatý, kapsula vyrobená zo želatíny a vody.

Dávkovanie: Užívajte jednu kapsulu denne spolu s jedlom.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste.

Forma výživového doplnku: kapsule

Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Prehlásenie: spoločnosť vitaminyprezdravie, s.r.o. nezodpovedá za správnosť informácií uvedených v popise produktu ani za odporúčania uvedené výrobcom. Všetky materiály (fotografie, texty , zloženie produktu, zdravotné tvrdenia) sú dodávané výrobcom, prípadne distribútorom produktu, ktorý zodpovedá za ich výslednú podobu.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamín B
Záruka: 18 mes. od dátumu výroby

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: