Vitamín B1, 100mg, 350 kapsúl

Kód: 94029
€39,22
Skladom

Thiamín sa používa pri predchádzaní stavov z nedostatku vitamínu B1, ako sú napr. duševné choroby, ochorenia svalov, srdca, pri stavoch narušenej výživy u alkoholikov a pri ťažkých infekciách, pri niektorých antibiotikách a chemoterapeutikami. Rodinné balenie 350 kapsúl. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Thiamín ináč zvaný B1
Vitamín B1 prispieva k:

-          správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie;
-          správnemu fungovaniu nervového systému;
-          správnej funkcii psychiky;
-          správnej funkcii srdca.

Thiamín prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnemu fungovaniu nervového systému. Thiamín prispieva k správnej funkcii srdca.

Thiamín je nevyhnutnou súčasťou asi tridsiatich enzýmov. Má významný vplyv na energetickú premenu v bunkách. Je teda potrebný predovšetkým pre neporušenú funkciu nervového systému, srdca, obličiek a tráviaceho systému.

Vitamín sa používa u dospelých aj detí pri predchádzaní stavov z nedostatku vitamínu B1, ako je napr. ochorenie centrálneho aj periférneho nervstva, duševné choroby, ochorenia svalov, sprevádzané svalovou slabosťou, kŕčmi, ochorenie srdca s búšením srdca a srdcovou slabosťou, pri stavoch narušenej výživy u alkoholikov a pri ťažkých infekciách, pri niektorých antibiotikách a chemoterapeutikami.

,,Pri jeho nedostatku sa vyskytujú bolesti okolo srdca, krátky dych, búšenie srdca, neskoršie sa objavuje zápcha, neobvyklá únava a duševná depresia. Úlohou vitamínu B1 je pomáhať pri premene glukózy na energiu alebo tuk. Pri nedostatku B1 človek pociťuje nedostatok energie a prebytok kyselín v tkanivách. Pri nedostatku vitamínu B1 môže srdečný tep v kľude klesnúť na 40 úderov a neskoršie stúpnuť nad 180.´´

                                            Adelle Davis: Čo Vám chýba, aby ste boli fit; Ekokonzult 2013

Vitamín B1 je veľmi chúlostivá látka a narúša ju teplota - pečenie, varenie, mrazenie. Mnohé bežne užívané lieky blokujú vstrebávanie tohto vitamínu - lieky na žalúdok, diuretiká, antibiotiká, antikoncepcia. Likvidátorom tohto vitamínu je káva (aj bez kofeínu), čaj, alkohol a tabak. Konzumácia sladkostí a sladkých nápojov sťažuje vstrebávanie vitamínu B1.

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa §13 ods. 4 písm. g) zákona č. 355/2007 Z.z. súhlasí s umiestnením tohto výživového doplnku na trh v Slovenskej republike. Číslo rozhodnutia: OHVBPKV/2326/2013/Ht.

Výživové hodnoty:
v 1 kapsule: 
% RVH*
Vitamín B1 (Tiamín mononitrát)
100 mg
9090,9 %

* Referenčná výživová hodnota

ZLOŽENIE: Tiamín mononitrát v kapsule vyrobenej zo želatíny a vody; protihrudkujúca látka: uhličitan horečnatý

Dávkovanie: Užívajte jednu kapsulu denne spolu s jedlom.

Skladovanie: Uchovávajte na suchom a chladnom mieste!

Forma výživového produkty: kapsule

Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Vyhlásenie: Tento produkt neobsahuje žiadne z hlavných potravinových alergénov: mlieko, vajcia, ryby, kôrovce a mäkkýše, orechy, pšenica a arašidy.

Prehlásenie: spoločnosť vitaminyprezdravie, s.r.o. nezodpovedá za správnosť informácií uvedených v popise produktu ani za odporúčania uvedené výrobcom. Všetky materiály (fotografie, texty , zloženie produktu, zdravotné tvrdenia) sú dodávané výrobcom, prípadne distribútorom produktu, ktorý zodpovedá za ich výslednú podobu.

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamín B
Záruka: 18 mes. od dátumu výroby

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: