Vitamín B1, 100mg, 350 kapsúl

 
 

Thiamín sa používa pri predchádzaní stavov z nedostatku vitamínu B1, ako sú napr. duševné choroby, ochorenia svalov, srdca, pri stavoch narušenej výživy u alkoholikov a pri ťažkých infekciách, pri liečbe niektorými antibiotikami a chemoterapeutikami. Rodinné balenie 350 kapsúl. 

Dostupnosť Skladom
€39,22    
Kód tovaru 94029
Značka NuLab
Kategória Vitamín B
Záruka 18 mes. od dátumu výroby
 

Thiamín ináč zvaný B1
Vitamín B1 prispieva k:

-          správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie;
-          správnemu fungovaniu nervového systému;
-          správnej funkcii psychiky;
-          správnej funkcii srdca.

Thiamín prispieva k správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnemu fungovaniu nervového systému. Thiamín prispieva k správnej funkcii srdca.

Thiamín je nevyhnutnou súčasťou asi tridsiatich enzýmov. Má významný vplyv na energetickú premenu v bunkách. Je teda potrebný predovšetkým pre neporušenú funkciu nervového systému, srdca, obličiek a tráviaceho systému.

Vitamín sa používa u dospelých aj detí pri predchádzaní stavov z nedostatku vitamínu B1, ako je napr. ochorenie centrálneho aj periférneho nervstva, duševné choroby, ochorenia svalov, sprevádzané svalovou slabosťou, kŕčmi, ochorenie srdca s búšením srdca a srdcovou slabosťou, pri stavoch narušenej výživy u alkoholikov a pri ťažkých infekciách, pri liečbe niektorými antibiotikami a chemoterapeutikami.

,,Pri jeho nedostatku sa vyskytujú bolesti okolo srdca, krátky dych, búšenie srdca, neskoršie sa objavuje zápcha, neobvyklá únava a duševná depresia. Úlohou vitamínu B1 je pomáhať pri premene glukózy na energiu alebo tuk. Pri nedostatku B1 človek pociťuje nedostatok energie a prebytok kyselín v tkanivách. Pri nedostatku vitamínu B1 môže srdečný tep v kľude klesnúť na 40 úderov a neskoršie stúpnuť nad 180.´´

                                            Adelle Davis: Čo Vám chýba, aby ste boli fit; Ekokonzult 2013

Podobný produkt

  • Vitamín B1 Thiamín 100mg 100 kapsúl 295x275 Kód: 99854
    Vitamín B1 100 mg, 100 kapsúl
    Skladom
    Vitamín B1 je jeden zo základných vitamínov typu B. Potrebný hlavne pre neporušenú funkciu nervového systému, srdca, obličiek a tráviacej...

    €13,87
Hmotnosť 0.146 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
 
Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.