Cholín + Inozitol, 100 kapsúl

Kód: 10629
€15
Skladom

Cholín je esenciálnou látkou potrebnou na matabolizus tukov. Je tiež stavebnou zložkou potrebnou na tvrorbu acetylcholínu, neurotransmitera, ktorý zohráva úlohu pri kognitívnych funkciách. 
Inozitol je esenciálnou látkou pre zabezpečenie optimálneho prenosu nervových vzruchov a populárnou alternatívou pre podporu mentálneho a emocionálneho zdravia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Cholín a inozitol sú aminokyseliny, ktoré zaraďujeme do skupiny vitamínov B a prispievajú k správnemu metabolizmu tukov a k prirodzenej podpore tukov. Choli a inozitol sú neoddeliteľnou súčasťou lecitínu, ktorý je dôležitou súčasťou bunkových membrán.

Kombinácia týchto dvoch látok - cholínu a inozitolu výrazne pomáha pri udržiavaní normálne funkcie pečene.  Cholín produkuje látky potrebné na transport a metabolizmus a inozitol je primárnou zložkou bunkových membrán.

Výhody produktu  Cholín-inozitol:

  •  prispieva k lepšiemu metabolizmu tukov, odbúravaniu homocysteínu a normálnej funkcii pečene,
  • jedna kapsula obsahuje vysoko kvalitný zdroj vitamínov skupiny B  v pomere 1:1,
  • pozitívne vplývajú na kvalitný a dobrý spánok,
  • napomáhajú k správnej látkovej premene lipidov,
  • napomáhajú zvyšovať chuť do jedla, mierniť nechutenstvo a žalúdočné problémy.

Nedostatkom cholínu v organizme sú ohrození vegetariáni a vegáni, ktorí by mali dbať na jeho pravidelný príjem. Nepriateľom inozitolu je kofeín. Ten, kto vypije denne viac ako 2,5l tekutiny, stráca inozitol, ktorý je vylúčený močom. 

,,Pri nedostatku cholínu vzniká nefritída, krvný tlak i hladina cholesterolu stúpa. Nefritída vznikne často u detí vyrastajúcich príliš rýchlo. Cholín nie je nikdy toxický. Chronický nedostatok cholínu sa prejavuje tiež zväčšením pečene, čo je jediným príznakom nedostatku cholínu. Nedostatok cholínu sa pozoruje tiež vždy u chronických alkoholikov. Pri poškodení pečene je potrebné podávať stravu bohatú na plnohodnotné bielkoviny a predpísať denne 1 g cholínu a inozitolu a niekoľko polievkových lyžíc lecitínu. Nedostatok cholínu môže byť príčinou vysokého krvného tlaku u obéznych, diabetikov a pacientov s nefritídou a srdcovými chorobami. Zníženie hmotnosti obvykle krvný tlak nezníži. Strava s vysokým obsahom plnohodnotných bielkovín niekedy zníži vysoký krvný tlak, a to pravdepodobne preto, lebo cholín si telo dokáže vytvoriť z aminokyseliny metionínu.´´

,,U ťažkých pacientov s vysokým krvným tlakom, u ktorých žiadne liečenie nezabralo, sa vynechali všetky lieky a dával sa im miesto liekov denne cholín. Do 5-10 dní sa zlepšili alebo úplne zmizli: bolesti hlavy, závrate, šumenie v ušiach, búšenie srdca, zápchy. Do 3 týždňov u každého začala klesať krvný tlak v priemere o 31/20 a u 1/3 pacientov klesol na normál, ale u nikoho pod normál.´´

,,Pre tvorenie lecítinu v tele treba cholín a inozitol. Denná dávka 2 g cholínu a 750 mg inozitolu znížili za 2 mesiace hladinu cholesterolu v krvi na normálnu, pokiaľ boli prítomné zároveň ostatné živiny potrebné k tvorbe lecitínu. Bez dostatku cholínu a inozitolu sa nemôže vytvárať v tele dostatok lecitínu, ani spaľovať tuky.´´

                                           Adelle Davis: Čo Vám chýba, aby ste boli fit; Ekokonzult 2013

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky podľa §13 ods. 4 písm. g) zákona č. 355/2007 Z.z. súhlasí s umiestnením tohto výživového doplnku na trh v Slovenskej republike. Číslo rozhodnutia: 

 Výživové hodnoty:  v 1 kapsule   % RVH*
 Cholín bitartrát  125 mg

 nestanovená

 Inozitol                125 mg    

 nestanovená

* RVH referenčná výživová hodnota nie je stanovená

Zloženie: Cholín bitartrát, Inozitol, protihrudkujúca látka: uhličitan horečnatý, kapsula vyrobená zo želatíny a vody.

Dávkovanie: Užívajte 1 kapsulu denne spolu s jedlom.

Skladovanie:  Uchovávajte na suchom tmavom a chladnom mieste!

Upozornenie: Tento produkt bol uvedený na trh ako doplnok stravy. Nie je určené ako náhrada rozmanitej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu malých detí. Nevhodné pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Minimálna trvanlivosť vyznačená na obale.

Výživové tvrdenia zodpovedajú platnej legislatíve v zmysle nariadení Európskeho parlamentu a Rady ES č. 1924/2006 a nariadení Komisie č.432/2012 o výživových a zdravotných tvrdeniach na potravinách – vrátane výživových doplnkov.


Hmotnosť: 65 g

Forma výživového doplnku: kapsule

Prehlásenie: spoločnosť vitaminyprezdravie, s.r.o. nezodpovedá za správnosť informácií uvedených v popise produktu ani za odporúčania uvedené výrobcom. Všetky materiály (fotografie, texty , zloženie produktu, zdravotné tvrdenia) sú dodávané výrobcom, prípadne distribútorom produktu, ktorý zodpovedá za ich výslednú podobu.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Vitamíny
Záruka: 18 mes. od dátumu výroby

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: